Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valgas bērnudārzos maina ēdinātāju

Foto: rekurzeme.lv

Valgas bērnudārzi nesen piedzīvoja situāciju, kad nedēļas ēdienkarte bija zināma tikai līdz trešdienai, bet tas, kas tiks pasniegts ceturtdien un piektdien, nebija zināmas. Šādiem tukšumiem pirmsskolas iestāžu ēdienkartēs par iemeslu bija iepriekšējā ēdināšanas pakalpojuma sniedzēja līgums, kura termiņš beidzās 1. novembrī, laikrakstu “Ziemeļlatvija” informēja igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmums “Gurmann OÜ”, kas Valgas pilsētas bērnudārzus sāka apkalpot pagājušā gada augustā, sūdzības saņēma jau no paša darbības sākuma ‒ gan vecāki, gan bērnudārzu vadība sūdzējās par to, ka ēdiena piegādes kavējas un ēdiens nav pietiekami kvalitatīvs. Veselības pārvalde un Lauksaimniecības un pārtikas pārvalde trūkumus uzņēmuma darbībā vai pārtikā nekonstatēja, tikmēr Valgas pagasta pašvaldības vadība apsvēra līguma laušanu. Nesagaidījuši pašvaldības lēmumu, “Gurmann OÜ” iesniedza pašvaldības vadībai paziņojumu par vēlmi lauzt līgumu. Pašvaldība lūgumu neapstiprināja, taču sāka izskatīt šo jautājumu.

Tika nolemts, ka nedēļas atlikušās divas dienas trīs Valgas bērnudārzus ēdinās uzņēmums “OÜ Triinu Äri”, kas līdz šim bija Valgas pamatskolas ēdinātājs.

Pašvaldības vadība vēl nav nolēmusi, vai “Gurmann OÜ”  būs jāmaksā naudas sods.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šo jautājumu risinās juristu birojs, kas mums konsultē. Prasība par zaudējumu atlīdzību nav izslēgta, taču par to vēl lemsim,” skaidroja Valgas pašvaldības vadītāja Monika Rogenbauma.

Kā stāsta “Gurmann OÜ” vadītāja Svetlana Sopi, līguma laušana nav bijusi pēkšņa: “Pusgadu veicām pārrunas ar pašvaldības vadību un oficiāli nosūtījām četras vēstules. Norādījām uz pārtikas cenu pieaugumu, taču mums atteica to kompensēt. Nosūtījām piedāvājumu lauzt līgumu abpusēji – tas tika noraidīts. Priekšlikums pabeigt līguma darbību, bet ar pārtikas cenu pieaugumu, tika noraidīts, arī priekšlikums veikt ēdināšanas pakalpojumu līdz novembra beigām, bet ar pilsētas finansiālu atbalstu, tika noraidīts.”

Kā norādīja uzņēmuma vadītāja, viņa neredzēja iespēju turpināt darbu un ievilkt uzņēmumu vēl lielākos parādos: “Tāpēc nolēmām lauzt līgumu. Kā prasīja pašvaldības vadība, par to brīdinājām septiņas dienas iepriekš un strādājām līdz šī termiņa beigām. Novēlu jaunajiem ēdinātājiem veiksmi!”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.