Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ja esi tā pēkšņi ielēcis nezināmā nozarē, jaunas zināšanas jāapgūst paātrinātā režīmā

Apgūstot jaunas zināšanas un dodoties pieredzes apmaiņā, kopā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Valmieras biroja organizēto bioloģiskās lauksaimniecības apmācību programmas dalībniekiem nupat viesojāmies Valmieras novada Matīšu pagasta zemnieku saimniecībā “Rūķīši”, kur saimnieko novadniece Silva Šļaukstiņa ar dzīvesbiedru Jāni.
Paralēli zemnieku saimniecībai viņi attīsta zīmolu “Bauņu Bullītis”, kas atpazīstams kā nogatavinātas liellopu gaļas un tās izstrādājumu tirgotājs.
No skolotājas par lauksaimnieci
Silva bērnību aizvadījusi Ērģemes pusē, bet daži gadi aizvadīti arī Kārķos, kur viņa strādājusi par skolotāju. Vēlāk pārcēlusies uz Valmieru, kur arī strādājusi skolā. Kādi gadi seši varētu būt, kad sākusi tā pamatīgāk nobāzēties Valmieras novadā.
Iepazinusies ar Jāni un sapratusi, ka tas ir cilvēks, ar kuru kopā kalnus var gāzt. “Satiku Jāni, kad strādāju Valmieras sākumskolā kā aizvietojošais pedagogs. Gaidot jauno mācību gadu, Jānis uzaicināja ciemos uz sava krusttēva saimniecību Matīšos. Tad arī sadziedājāmies uz vienas nots, vakarā sēžot pļavā, apbrīnojot šīs vietas skaistumu, saskatot iespējas, sapņojot par to, kā varētu attīstīt saimniecību. Bija skaidrs, abi esam uz viena viļņa. Viņš ārkārtīgi gudrs, bet es enerģiska un mazliet dulla. Un te nu mēs esam sešus gadus vēlāk, papildu gaļas pārstrādes ceham arī tikko uzlikuši parakstus dārgam hobijam līdz mūža galam, pārņemot arī gaļas liellopu audzēšanas saimniecību Matīšu pagastā,” uz pozitīvas nots iesāk Silva.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.