Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Tiesājas par kopējo Valgas – Valkas centru

Tallinas Administratīvā tiesa nolēma apmierināt Valgas un Valkas pašvaldību sūdzību, kurā pašvaldības uzskata, ka tām nav jāatmaksā vienota pilsētas centra būvniecībai saņemtais 700 000 eiro atbalsts Valsts atbalsta pakalpojumu centram (RTK). Valsts pārvalde vēl apsver, vai lēmumu pārsūdzēt, informē “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims.
Valgas centrālais laukums tika atklāts 2018. gadā un līdz 2020. gada beigām otrajā kārtā starp Valkas autoostu un Raiņa ielu tika pabeigts Valkas centrālais laukums un gājēju iela, kas savieno abus skvērus, tādējādi izveidojot kopīgu Valgas un Valkas centru. Aptuveni trīs miljoni eiro no būvniecībai iztērētās naudas nāca kā atbalsts no Igaunijas ‒ Latvijas programmas, pārējais ‒ no Valgas un Valkas pašvaldībām.
T. Loims vēsta, ka RTK uzraudzības gaitā konstatēja vairākus apstākļus, kurus tā traktē kā publisko iepirkumu pārkāpumus. Saskaņā ar iestādes sniegto informāciju Valkas novada dome un Valgas pilsētas pašvaldība ar konkursa uzvarētāju sastādīja un parakstīja līgumu, kas netika ievērots. Līguma izpildes termiņš tika pagarināts par trešdaļu, gala maksājums par projektu veikts pirms lietošanas atļauju izsniegšanas, kopējā būvniecības riska apdrošināšanas ilgums neatbilst līgumā noteiktajam periodam. RTK vērtējumā problemātiskās epizodes ir no 2019. gada līdz 2021. gada februārim.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.