Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pie ūdenstilpēm novieto glābšanas riņķus

Nelaime uz ūdenstilpes var gadīties, gan ielūstot ledū, gan nenovērtējot savu peldētprasmi. Tādā situācijā noderīgi var būt pie ūdenstilpēm Smiltenes novadā nesen uzstādītie glābšanas riņķi (attēlā – pie Tepera ezera Smiltenē). FOTO: SMILTENES NOVADA PAŠVALDĪBA

Pie Smiltenes novada publiskajām ūdenstilpēm (ezeriem, upēm un dīķiem) 16 vietās ir jaunums – statīvi ar glābšanas riņķiem, kas var lieti noderēt bīstamā situācijā un kādam pat izglābt dzīvību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Statīvus uzstādīja uzņēmums SIA “Metāldekors” pēc Smiltenes novada pašvaldības pasūtījuma, tai īstenojot projektu “Green Palette v.2.0”, informē Smiltenes novada Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ieva Dille.

Statīviem ir pievienota plāksne ar informāciju, ko svarīgi ievērot, atrodoties pie ūdenstilpēm, kā arī ir aprakstīta rīcība slīkšanas gadījumā, respektīvi, ja cilvēks slīkst – pamet slīcējam glābšanas riņķi un nekavējoties zvani glābšanas dienestam 112, un nosauc uz plāksnes rakstīto atrašanās vietas adresi.

Pašvaldība aicina iedzīvotājus izturēties saudzīgi pret atpūtas vietā esošo aprīkojumu, ievērot noteikumus un nepieciešamības gadījumā ziņot par nekārtībām, zvanot uz pašvaldības policijas telefona numuru 28659933.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekts “Green Palette” aktualizē ilgtspējīgu dabas resursu izmantošanu un vides saglabāšanu, izglītojot par to sabiedrību. Smiltenes novada pašvaldība šo projektu, kas noslēdzās 2023. gada 31. decembrī, īstenoja kopā ar biedrību “Eiroreģions “Pleskava-Livonija””, Balvu, Ludzas un Rēzeknes novadu pašvaldībām. “Bez jau pieminētās aktivitātes (statīvu ar peldriņķiem uzstādīšanas) pērn vasarā tika organizēti izglītojoši pasākumi iedzīvotājiem un projekta partneriem, izstrādāta tehniskā dokumentācija Tiltleju ezera tīrīšanai un hidraulisko būvju atjaunošanai, kā arī uzstādītas 18 informatīvas plāksnes pie Smiltenes novada ūdenstilpēm, kā arī papildu esošajiem trīs zviļņiem pie Krogus ezera ir izgatavoti un tiks uzstādīti vēl pieci,” informē Ieva Dille.

Projekta kopējās izmaksas ir 296 479 eiro. Smiltenes novada pašvaldībai kā partnerim projekta izmaksas ir 80 000 eiro, no kurām 72 000 eiro ir programmas finansējums, 4000 eiro – valsts finansējums, 4000 eiro – pašvaldības līdzfinansējums.

Uzziņai

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Statīvi ar peldriņķiem Smiltenes novadā uzstādīti pie:

Kļavaisas upes uzstādinājuma Palsmanes pagastā,

Tepera un Tiltlejas ezeriem Smiltenē,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Krogus ezera Drustu pagastā,

Skolas dīķa un Lubūža ezera Raunas pagastā,

Dzirnavu un Asuāna ezeriem Blomes pagastā,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vaidavas upes Apē,

Garā ezera un Peldu dīķa Trapenes pagastā,

Lizdoles ezera Launkalnes pagastā,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vecpalsas upes Grundzāles pagastā,

Zvārtavas ezera un divās vietās pie Gaujas Gaujienas pagastā.

Avots – Smiltenes novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

  1. Ja pareizi saprotu, tad viena glābšanas riņķa turēšanas staba izmaksas ir 5000,- EUR? (80000:16=5000) Lūgums žurnālistiem noskaidrot, vai tiešām tā ir?

    8
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.