Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Jēru klubā visu dara ar entuziasmu un prieku

Aizvadītajā nedēļā Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Valmieras biroja organizēto bioloģiskās lauksaimniecības apmācību pro­grammas dalībniekiem (viņu vidū arī interesenti no Smiltenes novada) bija iespēja iepazīties ar vēl vienu zemnieku saimniecību Valmieras novadā – “Ķeiķi”, kur saimnieko Ilze un Valters Mitāni, kas dibinājuši Jēru klubu.
Tie, kuri jau pabijuši šajā saimniecībā, neļaus samelot, ka saimnieku stāstījums par lauku tūrisma iespējām, aitu un Jēru kluba apskate, stāstījums par Jēru klubu, aitkopību, saimniekošanu laukos un jaunām idejām patiesi aizrauj ikvienu klausītāju. Ja vēl pusdienlaikā ir iespēja ieturēt maltīti, nobaudot uz ugunskura gatavotu jēra gaļas zupu, tad vizīte kaimiņu novadā noteikti ir izdevusies.
Ilze un Valters Mitāni uzauguši Mazsalacā, bet jaunībā dzīve laukos viņus nesaistīja. Abi dzīvojuši Rīgā, vēlāk Norvēģijā, bet tagad savus trīs bērnus audzina Latvijā. Netālu no Mazsalacas viņi izveidojuši saimniecību un 60 aitu mammas dzīvo nevis kādā fermā, bet bijušajā kolhoza klubā. Saimnieki uzņem tūristus un rīko meistarklases, kļuvuši arī par audžuģimeni.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.