Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valgā tiesā narkotiku izplatīšanā apsūdzētos Latvijas valstspiederīgos

Foto: pixabay.com

Valgā nesen sākās tiesas prāva pret grupējumu no Latvijas valstspiederīgajiem, kas apsūdzēts par lielu daudzumu marihuānas uzglabāšanu un izplatīšanu, laikrakstu “Ziemeļlatvija” informēja igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiesas priekšā stājās Latvijas valstspiederīgie, kas apsūdzēti par nelikumīgu liela daudzuma narkotisko un psihotropo vielu uzglabāšanu un apriti Valgā laikā no 2019. līdz 2021.gadam. Grupējums Valgā tika aizturēts 2021.gada aprīlī, kad policija veica kratīšanas aizdomās turēto dzīvojamajās telpās un transportlīdzekļos un konfiscēja lielu daudzumu narkotisko vielu – marihuānas un pārsimt gramu kaņepju augu, kā arī citas kriminālprocesam nozīmīgas lietas.

“7805 grami kaņepju, 300 grami kaņepju, 2000 grami kaņepju, 1000 grami kaņepju, 1350 grami kaņepju, 6118 grami kaņepju,” prokurors sniedza pārskatu par narkotiku daudzumiem, ar kuriem grupa tirgoja saskaņā ar apsūdzības rakstu.

Lai gan sākotnēji bija cerība, ka apsūdzēto saukšana pie kriminālatbildības kopumā noritēs diezgan ātri, tiesas prāva sākās tikai šā gada janvāra beigās. Pirmā sēde notika vienlaikus Tartu un Valgas tiesu namos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieci apsūdzētie savam spriedumam piekrita, kamēr viens no grupas, kuram bija paredzēta brīvības atņemšana uz četriem gadiem, pieciem mēnešiem un 27 dienām, ar probācijas laiku uz pieciem gadiem, nepiekrita tiesas lēmumam un nolēma to pārsūdzēt.  Vīrietis skaidroja savu lēmumu ar to, ka viņam Latvijā ir radinieki, tāpat arī jāapmeklē kapsēta Latvijas teritorijā, ko pagrūtina probācijas laika nosacījumi. Apsūdzētā advokāte piebilda, ka arī viņas aizstāvamā nodarbošanās, metāllūžņu savākšana, ir cieši saistīta ar Latviju, tāpēc noteiktais probācijas laiks un nosacījumi būtu jāpārskata.

Tiesnese Trīna Harāka nolēma lietu nosūtīt atpakaļ prokuratūrai. “Gadījumā, ja kāds atsakās no apsūdzības lietā ar vairākiem apsūdzētajiem, tā ir jānosūta atpakaļ izskatīšanai prokuratūrā,” paskaidroja tiesnese. Paredzēts, ka turpmākajām tiesas sēdēm jānotiek līdz 1.jūnijam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.