Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Dalās tajā, ar ko bagāti paši

“Sirsnīgi cilvēki!” Gatartas pansionāta direktors Aivars Damroze (no kreisās) uzteic Variņu pagasta iedzīvotājus Mārīti Rozīti, Mārīti un Zigmāru Zariņus un Jāni Graudiņu par pansionāta iemītniekiem sarūpētajām un atvestajām dāvanām un sagādātajiem svētku mirkļiem. Foto: No personīgā arhīva

Gada nogale, kad svētki seko cits citam, ir kopā būšanas un dalīšanās laiks. Smiltenes novada Variņu pagasta  iedzīvotāji  Mārīte un Zigmārs Zariņi un Mārīte Rozīte un Jānis Graudiņš, neviena neskubināti, pirms Ziemassvētkiem ar dažādu labumu pilnu vieglās automašīnas bagāžas nodalījumu, devās uz Gatartas pansionātu Drustu pagastā, kur mīt 60 seniori.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētku cienastam variņiešu četrotne sarūpēja pašu dārza labumus no pagraba (sulas, ievārījumus, konservējumus, medu, ķirbi), nopirka mandarīnus un saldumus un, lai apciemojums būtu kā jau svētkos pienākas, padomāja pat par Ziemassvētku vecīša tērpu un rūķu cepurēm.

“Mums tas bija brīnišķīgs pārsteigums. Sirsnīgi cilvēki! Sarunājām ka sadarbība turpināsies un viņi  atbrauks atkal pie mums Lieldienās,” ciemiņus no Variņu pagasta uzteic Gatartas pansionāta direktors Aivars Damroze.

Šīs labdarības akcijas ierosinātāji un lielākie atbalstītāji ir Mārīte un Zigmārs Zariņi, kuri uzaicināja   piebiedroties ģimenes draugus dzīvesbiedrus Mārīti Rozīti un Jāni Graudiņu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mārīte un Zigmārs ļoti palīdz saviem bērniem, mazbērniem, draugiem, viņi saprot, kā ir tad, kad cilvēks slimo. Viņiem arī radās ideja šajā Ziemassvētku laikā kādam darīt labu. Sākumā domājām palīdzēt kādai daudzbērnu  ģimenei, bet beigās izvēlējāmies Gatartas pansionātu, arī tas tagad atrodas Smiltenes novadā un varbūt salīdzinājumā ar Smilteni vai Raunu tur ciemiņu ir mazāk, Gatarta ir tālāk no novada centra,” stāsta Mārīte Rozīte. Viņai labdarība nav sveša, Mārīte darbojas Palsmanes pagasta biedrībā “Māsas Veronikas”, kas šogad divas reizes sarūpēja dāvanas “Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīcas” pansionāta un Raunas pansionāta iemītniekiem.

Foto: No personīgā arhīva

Pirms došanās uz Gatartas pansionātu, variņieši iepriekš pieteikuši savu apciemojumu. “To padzirdot, pansionātā bija ļoti priecīgi. Teica, vai tad vajag tik bagātīgi braukt? Atteicām, – paši arī veci kļūsim un gribam iepriecināt cilvēkus,” teic Mārīte Rozīte.

Tas, ka dāvanas to devēji paši arī pasniedz, pansionāta iemītniekiem, kuri dzīvo savā noslēgtā vidē, ir būtiski, tāpēc variņieši ciemos ieradās uz svētku eglītes sarīkojumu, kas notika šogad atvērtajā grupu dzīvokļu ēkā cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem. Grupu dzīvokļi atrodas blakus Gatartas pansionātam, tajos šobrīd dzīvo astoņi iemītnieki. Turpat atrodas arī kokapstrādes un keramikas darbnīcas, kurās  grupu dzīvokļu iemītnieki bija pagatavojuši rūpīgi izstrādātus dekorus –  zvaigznes, ko uzdāvināja variņiešiem. “Lieli malači! Mums bija ļoti liels gandarījums saņemt viņu dāvanu,” piebilst Mārīte Rozīte.

Gatartas pansionāta direktors Aivars Damroze, izmantojot iespēju, ar “Ziemeļlatvijas” starpniecību teic lielu paldies arī tam vārdā nezināmajam labvēlim, kurš pirms Ziemassvētkiem uz Gatartas pansionātu atveda 64 medus burciņas, pansionāta iemītnieki par šo dāvanu ļoti priecājušies.  

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.