Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

No izglītības iestāžu kartes šogad pazudīs Variņu pamatskola

“Diemžēl pašvaldības deputātiem jāpieņem arī nepopulāri un smagi lēmumi. Katrs deputāts balso pēc savas izpratnes un sirdsapziņas par jautājumu, neviens netiek piespiests. Taču tie, kuri piedalījās budžeta sastādīšanā, redzēja, ka 2023. gadā pieņemtais lēmums palīdzēja nenonākt to pašvaldību skaitā, kurām ir lielas problēmas samaksāt atalgojumu, par bērnu pārvadāšanu un citiem pakalpojumiem. Mums izmaksas ar katru gadu pieaug, mēs netiekam līdzi. Šīs reformas ir veids, kā varam noturēties virs ūdens.”
Ar šādu komentāru (tas attiecas arī uz 2023. gadā uzsākto skolu optimizāciju Smiltenes novadā) Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš ceturtdien, 22. februārī, domes sēdē ievadīja deputātu balsojumu, pēc kura no Latvijas izglītības iestāžu kartes šogad pazudīs Variņu pamatskola (Ķempu pamatskolas un Oktobra astoņgadīgās skolas pēctece).
Variņu bērniem būs jāmeklē cita skola
Jau rakstījām, ka par Variņu pamatskolas likvidāciju balsoja deputāti Andris Abrāmovs, Astrīda Harju, Edgars Avotiņš, Gita Mūrniece, Iluta Apine, Inga Ērgle, Toms Markss, Māris Zālītis, Mārtiņš Vīgants, Raivis Vizulis, pret – Elgars Felcis, Otārs Putrālis, Jānis Āboliņš.
Atbilstoši domes lēmumam Variņu pamatskolas likvidācija jāpabeidz līdz 31. augustam.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.