Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Variņu skolu likvidēs

FOTO: Sandra Pētersone

Pēc gandrīz pusotru stundu ilgām debatēm ceturtdien, 22. februārī, Smiltenes novada deputāti pašvaldības domes sēdē ar balsu vairākumu (10 par, trīs pret) pieņēma lēmumu likvidēt Variņu pamatskolu, reorganizāciju pabeidzot ne vēlāk kā līdz šī gada 31. augustam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Variņu pamatskolas īstenotās pirmsskolas izglītības programmas realizāciju Variņos tālāk nodrošinātu Palsmanes pirmsskolas izglītības iestāde.

Par Variņu pamatskolas likvidāciju balsoja deputāti Andris Abrāmovs, Astrīda Harju, Edgars Avotiņš, Gita Mūrniece, Iluta Apine, Inga Ērgle, Toms Markss, Māris Zālītis, Mārtiņš Vīgants, Raivis Vizulis, pret – Elgars Felcis, Otārs Putrālis, Jānis Āboliņš.

Jau rakstījām par Variņu pagasta iedzīvotāju protestiem teju gada garumā pret viņu skolas slēgšanu. Domes sēdē vakar līdz ar citiem variņiešiem piedalījās un savu viedokli emocionāli izteica Variņu pamatskolas audzēkņu vecāku pārstāvis Vilnis Korulis un citi variņieši, nepiekrītot pašvaldības argumentiem par to, kāpēc jālikvidē Variņu pamatskola. Vilnis Korulis pārmeta vietvarai aprēķinu nesniegšanu sabiedrībai par skolu reorganizāciju, neieklausīšanos iedzīvotāju viedoklī un vēlmi novirzīt Variņu skolēnus no labām, gaišām Variņu pamatskolas telpām un plašas sporta halles uz Palsmanes pamatskolu, kuras klasēs visiem izglītojamiem vietas būs par maz. “Mēs negribam, ka, likvidējot Variņu skolu, likvidē Variņu pagastu,” sēdē uzsvēra Vilnis Korulis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savu viedokli sēdē izteica arī Variņu pamatskolas direktore Taiga Kalniņa, norādot, ka darba sanāksmēs runātais par skolas nākotni nebija diskusija, un uzsvēra, ka lēmums par skolas slēgšanu salauzīs simtiem Variņu pagasta iedzīvotāju (ģimeņu) dzīvi.

“Man sāp sirds un birst asaras par to, kas notiek, ņemot vērā, cik daudz Variņos (izglītības infrastruktūrā – redakcijas piezīme) izdarīts, pēc skolas slēgšanas te paliks tukša vieta,” savu viedokli izteica arī Variņu pagasta pārvaldes vadītājs Uldis Birkenšteins.

Pašvaldība savukārt atsaucas uz demogrāfisko situāciju Variņu pagastā un straujo izglītojamo skaita samazinājumu sākumskolā pēdējo gadu laikā, norāda uz nepietiekamo valsts finansējumu pedagogu darba samaksai un uz vēlmi sakārtot savu skolu tīklu, lai nodrošinātu Smiltenes novada pašvaldības finanšu līdzekļu efektīvu izmantošanu un veidotu optimālu un kvalitatīvu izglītības sistēmu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakardien notikušās sēdes sākotnējā darba kārtībā jautājums par Variņu pamatskolas likvidāciju bija iekļauts kā 80. no 83 un tika izskatīs vēlu pēcpusdienā, tāpēc plašāk par sēdē spriesto par Variņu pamatskolas nākotni, deputātu balsojumu un sēdē izteiktajiem viedokļiem lasiet laikraksta “Ziemeļlatvija” otrdienas, 27. februāra, numurā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.