Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Attīrīs Pedeles upes gultni

Lai novērstu Pedeles upes pārpurvošanos, Valgā uzsākti upes aizsprostu gultnes attīrīšanas darbi, izsūknējot no tām dūņas. Foto: Arveds Breidaks

Pedeles upes pirmajā ezerā jau kādu laiku darbojas savdabīgs agregāts, kas no upes gultnes izsūknē gadu gaitā sakrājušās dūņas, tādējādi novēršot upes pārpurvošanos, laikrakstu “Ziemeļlatvija” informēja igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” redaktors Jāns Raps.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pētījumi parādīja, ka dūņu slāņa biezums dažviet pārsniedz metru. Paisjerves apkārtne, kas ir viena no iecienītākajām atpūtas vietām Valgā, sākusi pārpurvoties,” paskaidroja Valgas pagasta būvniecības un plānošanas dienesta vadītājs Urmass Meldre.

Jūnijā uzsākti darbi pie nogulumu baseina būvniecības upes krastos, kur tiks pārsūknēti uzkrātie dubļi. Šogad no dūņām plānots attīrīt divus no četriem upes aizsprostu ezeriem.

Ierīce, kas pašlaik darbojas Paisjerves ezerā, sagriež dūņas un iesūknē tās sagatavotajā nogulumu dīķī, ūdens caur filtru un audumu ieplūst atpakaļ upē, dūņas paliek dīķī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tīrot ezera gultni, strādnieki atraduši arī dažāda veida atkritumus – automašīnu riepas, stikla un plastmasas pudeles.

Divu aizsprostu ezeru attīrīšana no dubļiem izmaksās vairāk nekā 400 000 eiro, lielāko daļu summas segs Igaunijas-Latvijas programma.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.