Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valgā veidos biznesa parku

Jau nākamā gada pavasarī Valgā, Metsa un Karja ielu stūrī, plānots uzsākt plaša un moderna biznesa parka būvniecību. Projekta vizualizācija: Eftar Energia OÜ

Valgā jau tuvākajā laikā veidos biznesa parku, kurā uzņēmumi varēs pasūtīt ēku atbilstoši savām vēlmēm un vajadzībām. Tādā veidā plānots dot jaunu impulsu pierobežas pilsētas uzņēmējdarbībai, laikrakstu “Ziemeļlatvija” informēja igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biznesa parku veidos Metsa un Karja ielu stūrī ‒ vietā, kuras tuvumā atrodas virkne nozīmīgu uzņēmumu un iestāžu, piemēram, viens no lielākajiem Valgas pašvaldības darba devējiem gaļas pārstrādes uzņēmums “Atria Eesti AS”, arī “AS Valga Vesi”, transportlīdzekļu apskates punkts un citi.

Īpašumam nesen tika izveidots detālplānojums, kas esošo zemes vienību sadala sešos komercdarbības un rūpniecības zemes gabalos, uz kuriem drīkstēs celt ēkas līdz četriem stāviem.

Kā stāsta projekta attīstītāja uzņēmuma “Dorpat Kinnisvara OÜ” pārdošanas vadītājs Kristo Kivisalu, nav plānots pārdot zemesgabalus, taču klientam tiek piedāvāts šāds risinājums: attīstītājs uz zemesgabala uzcels klienta vajadzībām atbilstošu ēku, par ko tiks slēgts nomas līgums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ēkas nomas cena primāri ir atkarīga no projektētās un uzbūvētās ēkas pašizmaksas, pamatojoties uz klienta vēlmēm.”

Pēc K. Kivisalu domām, pierobežas pilsētai ir daudz neizmantota potenciāla tieši tās atrašanās vietas dēļ.

“Valgai ir laba atrašanās vieta. Meklējam uzņēmumus arī ārpus Valgas apriņķa, kas varētu vēlēties šeit atvērt filiāli. Tajā pašā laikā novadā jau ir uzņēmumi, kas vēlas paplašināt saimniecisko darbību,” paskaidroja K. Kivisalu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pie pašreizējām augstajām būvniecības cenām mūsdienu prasībām atbilstošu komerctelpu celtniecība nebūt nav lēts pasākums, tāpēc attīstītāji uzskata, ka tirdzniecības, ražošanas un pakalpojumu uzņēmumiem komerciāli izdevīgāk ir darboties īrētās telpās un kapitālu izmantot pamatdarbības modernizācijai un darbības paplašināšanai, nevis nekustamā īpašuma iegādei.

“Eftar Energia OÜ” divi akcionāri Arveds Sarvs un Indreks Pungs ir no Valgas apriņķa, tāpēc līdzās biznesa mērķiem šis ir arī apzināts ieguldījums dzimtās puses attīstībā.

“Lai reģionā attīstītos uzņēmējdarbība un rūpniecība, vispirms ir nepieciešama moderna vide,” piebilda “Eftar Energia OÜ” valdes loceklis Ēro Timmermans.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc Ē. Timmermana teiktā, sarunas ar pirmajiem potenciālajiem biznesa parka klientiem sākās jau detālplānošanas procesā, līdz ar to, veidojot plānojumu, bija iespējams ņemt vērā to uzņēmēju vēlmes, kuri ir ieinteresēti darboties Valgas apriņķī.

Pēc viņa teiktā, pašlaik notiek sarunas ar vēl vienu ražošanas un vienu loģistikas uzņēmumu, un, ja viss noritēs pēc plāna, nākamā gada pavasarī varēs sākties jaunā biznesa parka pirmās ēkas būvniecība.

Valgas apriņķa pašvaldības uzņēmējdarbības un attīstības speciāliste Mare Raida pastāstīja, ka, uzzinot par projektu, cilvēki jautāja, vai finansiālās grūtībās nonākusī pašvaldība tiešām ir iesaistījusies tik lielu investīciju projektā. M. Raida uzsver, ka tas ir privāts projekts.

“Protams, pašvaldība to atbalsta tādā veidā, ka mēs salabojām ceļu, varam palīdzēt arī ar ātrām procesuālajām darbībām,” paskaidroja M. Raida. “Gribam redzēt, ka pašvaldībā attīstās uzņēmējdarbība un rodas darba vietas – lai Valgas pilsētā ieplūstu vēl vairāk enerģijas. Mēs nedrīkstam aizmirst, ka joprojām esam Igaunijas dienvidu vārti uz Eiropu.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.