Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Copmaņu sezonu Gaujmalā atklās ar ģimenisku pasākumu “Pulkās”

1. maijā atklājot jauno spiningošanas sezonu, Valmieras novada Plāņu pagasta “Pulkās”, kas atrodas Gaujas krastā, notiks “Copmaņu svētki Gaujmalā”. Laipni aicinātas ģimenes ar bērniem.
FOTO: NO PERSONĪGĀ ARHĪVA

1. maijā no pulksten 12 līdz 16 Valmieras novada Plāņu pagasta lauku īpašuma “Pulkas” teritorijā notiks “Copmaņu svētki Gaujmalā”. Šogad ideju par šiem svētkiem ģimenēm brīvā dabā Gaujas krastā solās atbalstīt daudz vairāk uzņēmēju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz ar to brīvdabas pasākuma rīkotāji – biedrība “Iedvesmas mežs” sadarbībā ar biedrību “Atklāj sevi” – cer, ka lielākā daļa svētku apmeklētāju tiks pie sava “lielā loma” gadījumā, ja arī neko spiningošanas sezonas atklāšanas dienā Gaujā neizmakšķerēs. Organizatori aicina “Pulkās” ierasties no pulksten 11.30, līdzi ņemot savu makšķeri vai spiningu, kā arī desiņas, kuras varēs uzcept ugunskurā. “Pulkas” atrodas netālu aiz Strenčiem, braucot Valkas virzienā, un tad, vadoties pēc norādēm, jāpagriežas pa labi Gaujas virzienā. Pasākuma svinīgā atklāšanā uzrunu teiks piecus gadus vecais Valters Goldmans. Puika makšķerē visu mūžu, un viņa lielākais loms līdz šim bijis kilogramu smags rudulis. Valters kopā ar savu tēti Kārli Goldmani vadīs šo pasākumu. K. Goldmanis ir Pasaules čempionāta makšķerēšanā sudraba godalgas ieguvējs, spiningošanas un zemledus makšķerēšanas profesionālis. Savā uzrunā viņš solījis pastāstīt par savu starptautisko makšķernieka pieredzi un dalību čempionātos. Šajos svētkos būs arī daudz un dažādas aktivitātes – šķēršļu, virvju uzdevumi, stafetes krastmalas mežā ar biedrību “Atklāj sevi”. Savukārt visa pasākuma norises laikā notiks izstādes “Zemūdens pasaule” darbu zīmēšana ar guaša krāsām uz lielizmēra kartona apaļiem šķīvjiem. Jārēķinās, ka būs jāatbild uz Latvijā pazīstamā dabas pētnieka Māra Oltes trim āķīgiem jautājumiem. Savukārt Ingmārs Līdaka stāstīs par savu dzīvi ar uzvārdu Līdaka. Viņš publiski degustēs līdakas kotletes, pastāstīs par makšķernieku grēkiem, atklās interesantu informāciju par upes gliemenēm. Izrādās, ka tās liecina par ūdens nepiesārņotību, bet senajiem latviešiem bija kā vietējās austeres. Copmaņu svētku īpašais pārsteigums būs no ilggadēja makšķerēšanas entuziasta, grupas “Credo” solista Gunta Veita. Svētku laikā divas reizes, katru reizi pa pusstundai, muzicēs populārās Smiltenes kantri mūzikas grupas “Apvedceļš” solists Jānis Krūmiņš. Dalībnieki varēs piedalīties arī loterijā “Lielais loms”, kuru vadīs bokseris, TV šovu zvaigzne un dabas mīļotājs Kristaps Zutis. Programmā brīvdabas pavāršovā iecerēta asara pagatavošana. Tas notiks pēc īpašas receptes vietējā mednieka un makšķernieka, z/s “Laidavas” saimnieka Jāņa Ences vadībā. Iespējams, pievienosies arī kāds sabiedrībā zināms viesis. Savukārt bijušais tieslietu ministrs, tagad Trikātas pagasta iedzīvotājs Dzintars Rasnačs, kurš arī ir kaismīgs makšķernieks, dalīsies savos piedzīvojumu stāstos.

Rīkotāji sola svētku apmeklētājus pacienāt ar siltu tēju un kafiju, kā arī uz ugunskura gatavotu zivju zupu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.