Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kārķu pagastā atklāta ražošanas teritorija “Līdumi”

Foto: Ivo Leitis

Piektdien, 4. februārī, Valkas novada Kārķu pagastā atklāta ražošanas teritorija “Līdumi”, kurā uzņēmējdarbību varēs attīstīt ZS “Jasmīni”. Ražošanas ēka tiks izmantota bioloģisko graudu, kaltes un bioloģiskās spēkbarības sagatavošanai, fasēšanai un uzglabāšanai. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šis ir spilgts piemērs tam, ka Valkas novada pašvaldība dara visu iespējamo, lai attīstītos ne tikai pilsēta, bet arī lauki. Priecē, ka Kārķu pagastā šis ir jau otrais ražošanas objekts, turklāt tas tika uzbūvēts laicīgi un kvalitatīvi,” komentē Valkas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis. “Nākamais ražošanas objekts šogad taps Ērģemes pagastā, un mēs ļoti ceram, ka izdosies atrast potenciālos investorus arī citos pagastos. Ražošanas teritoriju attīstīšana ir vienīgais veids, kā panākt, lai pagastos būtu lielāka ekonomiskā aktivitāte. Līdz ar to, arī tiem cilvēkiem, kuriem nav savu zemnieku saimniecību vai pieder pavisam nelielas saimniecības ar kurām vien nepietiek iztikai, būtu pieejamas darba vietas savā pagastā.” 

Projekta ietvaros ir izveidota ražošanas teritorija Valkas novada Kārķu pagastā daļā no zemes gabala “Līdumi” (kadastra Nr. 9466 005 0287), uzbūvējot jaunu ražošanas ēku un ar to saistīto infrastruktūru. Projekta mērķis ir palielināt privāto investīciju apjomu Valkas novadā, veicot ieguldījumus komercdarbības attīstībai atbilstoši pašvaldības attīstības programmā noteiktajai teritorijas ekonomiskajai specializācijai un balstoties uz komersantu vajadzībām. Projekta īstenošanas laiks no 2021. gada 13. janvāra līdz 2022. gada 12. janvārim. Projekts tiek īstenots 3.3.1.specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt privāto investīciju apjomu reģionos, veicot ieguldījumus uzņēmējdarbības attīstībai atbilstoši pašvaldību attīstības programmās noteiktajai teritoriju ekonomiskajai specializācijai un balstoties uz vietējo uzņēmēju vajadzībām” 2. atlases kārtas “Ieguldījumi uzņēmējdarbībai nozīmīgā infrastruktūrā reģionālas nozīmes attīstības centru pašvaldībās” ietvaros. 

Kopējās projekta izmaksas 250 198,28 EUR, t.sk., attiecināmās izmaksas 233 467,11 EUR. 160 000,00 EUR ir ERAF finansējums, 8 026,12 EUR valsts budžeta dotācija un Valkas novada pašvaldības līdzfinansējums 82 172,16 EUR.

Informāciju sagatavoja: Ivo Leitis, Valkas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.