Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Meža dienas Kārķos būs! Programma daudzveidīga un saistoša ikvienam

25. maijā Kārķos notiks pozitīvi vērtētās Kārķu pagasta Meža dienas. Šogad tās notiks vienu dienu un to centrālais notikums būs azartiskās un interesantās koka auto sacensības.
FOTO: INGA KARPOVA

25. maijā Kārķos visas dienas garumā notiks viens no Valkas novada populārākajiem, saturīgākajiem, izglītojošākajiem un interesantākajiem pasākumiem – Meža dienas. To cildinošā slava ir izskanējusi pa visu Latviju. Līdz šim pasākums notika divas dienas, bet šogad, kad Meža dienas notiek jau 20. reizi, izvēlēts vienas dienas formāts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī pasākuma ieceres autore un viena no galvenajām organizatorēm, Kārķu pagasta pārvaldes speciāliste Sandra Pilskalne informē, ka šogad gandrīz visas pasākuma aktivitātes notiks vienviet – laukumā pie Dabas koncertzāles.

Izcili amatnieki no visas Latvijas vadīs meistarklases

Šopavasar pasākumu vadīs televīzijas un radio raidījumu vadītājs un režisors Pauls Timrots. Sestdien jau no paša rīta pulksten 10 būs Meža dienu atklāšana un darbu uzsāks interesantas, jaudīgas meistardarbnīcas ar izciliem meistariem no visas Latvijas – Aleksandra un Ingas Maijeru “Skaņu rīku darbnīca” (Krāslava), Jāņa Grantiņa “Mucu izgatavošana” (Vaidava), Viļņa Kazāka “Koka auto izgatavošana” (Jelgava), Harija Stradiņa “Ēveļskaida un tukšums” (Alūksne), Agneses Vidzickas “Dabas materiālu izmantošana rotās” (Līgatne), Riharda Vidzicka “Iepazīsti kokapstrādes rokas instrumentus” (Līgatne), kā arī būs vairākas RTU Arhitektūras un dizaina institūta studentu vadītas meistardarbnīcas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tik daudzveidīgas meistardarbnīcas no tālām Latvijas vietām iespējams noorganizēt, pateicoties tam, ka šim mērķim ir piešķirts Valsts kultūrkapitāla fonda atbalsts projektu konkursā “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma”, projekta “Koka pārvērtības praktiskās lietās un skaņās Kārķu Meža dienās” realizēšanai,” skaidro pasākuma rīkotāja.

Koka auto sacensību galvenā balva – lidojums ar gaisa balonu

Viens no Meža dienu tradicionālajiem pasākumiem ir koka auto sacensības. S. Pilskalne rosina interesentus izgatavot koka auto un piedalīties šajā azartiskajā piedzīvojumā. Sacensību galvenā balva būs lidojums ar gaisa balonu divām personām. S. Pilskalne pateicas SIA “Mans pilots” (valdes priekšsēdētājs Ģirts Vilks) par atsaucību un šo dāvinājumu. Parējās balvas visu četru sacensību klašu pirmo trīs vietu ieguvējiem tiek sarūpētas ar pasākuma atbalstītāju palīdzību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā jau tas ir ierasts, katru gadu uzticami sadarbības partneri ir Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un dizaina institūta pasniedzēji un studenti, kuri piedalās un palīdz organizēt šīs sacensības. “Šogad koka auto top arī Valmieras jauniešu centrā “Vinda”, kā arī vairāki koka auto – Valkas novadā. Kā saka koka auto sacensību idejas autors Latvijas Amatniecības kameras ekspriekšsēdētājs Vilnis Kazāks: “Lai top!” Koka auto sacensību sākums būs pulksten 13 uz autoceļa P22, ceļa posmā no tautas nama līdz pagasta pārvaldei.

Būs Dabas bode un iespēja apgūt jaunas prasmes

Dabas koncertzāles laukumā no pulksten 10 darbosies Dabas bode, kur būs iespēja iegādāties gardu un praktisku vietējo produkciju. Ikviens, kurš vēlēsies, būs aicināts piedalīties kopīgā darbā – veikt stādījums pie Dabas koncertzāles. Vienlaicīgi tā būs arī kā meistarklase Līgas Bullenreiteres vadībā – kā pareizi stādīt kokus un krūmus. Dabas mīļotājiem būs iespēja Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistes Rūtas Zepas vadībā piedalīties Lustiņdruvas kukaiņu viesnīcas rekonstrukcijā. Kā katru gadu, arī šogad pusdienlaikā būs kopīga maltīte. Tās laikā muzicēs Latvijā pazīstamais akordeonists Kaspars Gulbis no Līgatnes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ko saimnieces sagatavos – tas vēl gan ir noslēpums. Taču, kā ierasts, bez SIA “Mārupes Siltumnīcas” dāvinātiem gurķiem neiztiksim,” atzīst pasākuma rīkotāja.

Koncerts šķūnī un ēdienu servēšanas meistardarbnīca

Viena no Meža dienu tradīcijām ir koncerts “Stimperu” šķūnī. Tas sāksies pulksten 18.30, muzicēs Harijs Stradiņš ar dēliem no Alūksnes un Aleksandrs Maijers no Krāslavas. Koncerts būs bez maksas.

Pirms tam “Stimperu” šķūnī notiks SIA “Ēdiendaris” īpašnieka un pavāra Ērika Pudnika meistarklase “Koka izmantošana ēdienu gatavošanā un servēšanā”. Koncerta norises vietā būs iespējams iegādāties SIA “Ēdiendaris” ēdienus un dzērienus, kuri ir ieguvuši atzinību ne tikai Valmieras un Vidzemes, bet arī Latvijas mērogā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.