Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kārķu pagastā no ziemas miega pamodusies lāču ģimene

Lāči Latvijā modušies no ziemas miega un tagad aktīvi meklē barību, klejojot pa mežiem. Par to liecina sociālajos tīklos izplatītās fotogrāfijas un mednieku novērojumi. Aizvadītajā piektdienā Kārķu pusē vietējais mednieks Artūrs Meirēns dzīvnieku piebarošanas vietā, kur uzstādīta novērošanas kamera, novērojis lāču ģimenes viesošanos.
Ar medību kameru fiksētajos uzņēmumos redzama lāču mamma ar trīs bērniem. Pēc A. Meirēna teiktā, tuvākā viensēta atrodas vien kāda kilometra attālumā no vietas, kur uzstādīta medību kamera. “Lāči mūspusē viesojās divas dienas pēc kārtas – piektdien un sestdien. Viņi tur meklēja barību, izklaidējās un pat bija bariņā skaisti sagūluši, tur pavadot vismaz kādu stundu. Ja lāčus neviens neiztraucē, viņiem nav kur steigties. Tas, ar ko viņi varēja mieloties, bija pērnā gadā vestie graudi, jo nekas cits šogad ar barību tur nav papildināts,” stāsta Artūrs Meirēns no medību sporta kluba “Kārķi”, kurš piefiksējis šo gadījumu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.