Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Latviešiem ir tādi dzīves notikumi un situācijas, par kurām nevar aizmirst

Kārķu tautas namā, pieminot un atceroties 1949. gada 25. marta latviešu tautas izsūtīšanu uz Sibīriju, notika īpašs pasākums, kurā piedalījās Latvijā pazīstama harizmātiska personība Ilga Kreituse. Atceres pasākuma nosaukumam tā rīkotāja Sandra Pilskalne bija izvēlējusies toreizējās 6. Saeimas priekšsēdētājas I. Kreituses 1996. gadā no Saeimas tribīnes teiktās runas citātu “Ko darīt man priekš tevis, Latvija!”. Šos vārdus rakstījis viens no Latvijas valsts dibinātājiem Kārlis Skalbe.
Viesojoties Kārķos, I. Kreituse dalījās atmiņās, kas saistās ar šo Ziemeļvidzemes skaisto vietu: “Mana vecāmamma Anna Ķimbēns atdusas vietējos kapos. Mans mātes brālis Jānis Ķimbēns līdz 1944. gadam bija mežsargs, bet viņu iesauca armijā un viņš tagad guļ Blīdenē. Mana mamma astoņpadsmit gadu vecumā aizbrauca uz Rīgu uz neatgriešanos, jo ieprecējās Tērvetē. Ja mani kāds kaut kur aicina uzstāties, parasti saku, ka braucu pie savējiem. Jūtos arī lepna par to, ka kārķēniešiem ir tik lielisks pagasta pārvaldes vadītājs. Pēteris Pētersons bija mans students.”
Turpinot sarunu par 1949. gada komunistiskā režīma represijām, I. Kreituse šos notikumus mēģināja analizēt no pilnīgi cita skatpunkta. Vēsturniece ir pārliecināta, ka par mūsu tautas piedzīvoto saistībā ar izsūtīšanu ir jārunā no dažādiem aspektiem.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.