Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Igaunijas prezidents apstiprina jaunās valdības sastāvu

Igaunijas prezidents Alars Kariss pirmdien apstiprinājis jaunās valdības sastāvu līdzšinējās premjerministres un vēlēšanās uzvarējušās liberālās Reformu partijas līderes Kajas Kallasas vadībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunās valdības, kas izveidota saskaņā ar Reformu partijas, Sociāldemokrātiskās partijas un liberālās partijas “Igaunija 200” koalīcijas līgumu, ministri pirmdien deva zvērestu Igaunijas parlamentā un oficiāli stājās amatā.

Reformu partijai valdībā ir septiņi amati.

Partijas līdere Kallasa arī turpmāk būs premjerministre, savus amatus saglabājuši arī aizsardzības ministrs Hanno Pevkurs un sociālās aizsardzības ministre Signe Rīsalo.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Finanšu ministrs ir parlamenta deputāts Marts Verklaevs, kultūras ministre – parlamenta deputāte Heidi Purga, klimata ministrs – Kristens Mihals, kurš savulaik bijis ekonomikas un infrastruktūras ministrs, kā arī tieslietu ministrs, bet tieslietu ministrs – Kalle Lānets, kurš agrāk bijis aizsardzības ministrs un iekšlietu ministrs.

“Igaunija 200” priekšsēdētājs Lauri Husars pirms nedēļas tika ievēlēts par Rīgikogu spīkeru. Partijai ir trīs ministru amati. Ārlietu ministrs ir Marguss Cahkna, kurš savulaik bijis aizsardzības ministrs un sociālās aizsardzības ministrs, izglītības un zinātnes ministre ir partijas vicepriekšsēdētāja Kristīna Kallasa, bet ekonomikas un digitālo lietu ministrs – Tīts Rīsalo, kurš bija iepriekšējās Igaunijas prezidentes Kersti Kaljulaidas kancelejas vadītājs.

Arī Sociāldemokrātiskajai partija ir trīs ministru amati. Partijas priekšsēdētājs Lauri Lēnemetss saglabājis iekšlietu ministra posteni, par veselības ministri kļuvusi Rīna Sikuta, kas līdzšinējā valdībā bija ekonomikas un infrastruktūras ministre, savukārt līdzšinējais vides ministrs Madiss Kallass ir reģionālo un lauku lietu ministrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušajā nedēļā Kallasa saņēma parlamenta mandātu veidot jauno valdību. To atbalstīja 59 Rīgikogu deputāti.

Jaunā Igaunijas valdības koalīcija izvirzījusi sešus politiskos mērķus: drošības garantēšana, valsts finanšu stabilitāte, ekoloģijas jomas reformas, reģionālā politika un ienākumu nevienlīdzības samazināšana, kā arī dzīvildzes pagarināšana.

Tāpat mērķu vidū ir nacionālā attīstība un kvalitatīva izglītība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī ir trešā Kallasas valdība pēc kārtas. Viņas pirmā valdība strādāja no 2021.gada 26.janvāra līdz 2022.gada 18.jūlijam. Šajās 539 dienās reformistu koalīcijas partnere bija pašlaik parlamenta opozīcijā esošā Centra partija. Pēc tam tika izveidota Reformu partijas, sociāldemokrātu un partijas “Tēvzeme” koalīcija, kas demisionēja pagājušajā nedēļā līdz ar jaunā parlamenta sasaukuma sanākšanu.

Jaunajā Igaunijas parlamentā, kas tika ievēlēts 5.martā, trim jaunās valdošās koalīcijas partijām kopā ir 60 no pavisam 101 mandāta. Reformu partijai ir 37 deputāti, “Igaunija 200” – 14 deputāti un sociāldemokrātiem – deviņi deputāti.

Igaunijas parlamenta jaunais sasaukums 10.aprīlī sanāca uz pirmo sēdi. Jaunajai valdības koalīcijai parlamentā ir 60 deputātu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.