Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Iedzīvotāji piedalās Valgas apriņķa sakopšanā

Foto: Erik Prozes

No 17. līdz 23. aprīlim Valgas apriņķa iedzīvotāji nāca talkā pašvaldībai, sakopjot pilsētas, tās apkārtnes un ciematu teritorijas. Sakopšanas darbos piedalījās vietējo kopienu pārstāvji, skolēni un darba kolektīvi, galvenie darbi bija atkritumu savākšana, lapu grābšana un zaru savākšana, laikrakstu “Ziemeļlatvija” informēja igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valgas apriņķa pašvaldības vadītāja Monika Rogenbauma pateicās ikvienam, kurš pielika roku savas dzimtās puses labā. “Mūsu pašvaldība ir sakoptāka un labāka vieta, ja mēs paši par to rūpējamies,” sacīja M. Rogenbauma. “Šādu sakoptības nedēļu plānojam arī nākampavasar, taču palīdzīgas rokas gaidītas jebkurā laikā. Ja redzat problēmu, atrisiniet to,” pašvaldības vadītāja aicināja apriņķa iedzīvotājus parūpēties par skaistumu un kārtību savās ielās, parkos un laukumos.

Sakopšanas darbos piedalījās viss Valgas pamatskolas kolektīvs, no atkritumiem un lapām tika atbrīvoti Rani un Peebu parki. Valgas “SPIN” programmas jaunieši kopā ar treneriem tīrīja Varžupīti un tās krastus, upes ūdeņos tika atrasts arī velosipēds, kas vēl ir derīgs braukšanai. Talcinieki sakopa zaļo zonu pie Pedeles atpūtas zonas un Tartu ielas. Bibliotēkas kolektīvs parūpējās par kārtību ap Valgas Centrālo bibliotēku, Valgas sportisti no pastaigu takām izvāca nokritušos kokus, kā arī savāca takās izmētātos sadzīves atkritumus. Valgas pašvaldības un Valgas atklātā jauniešu centra darbinieki uzkopa bijušā meža apsaimniekošanas biroja zaļo zonu.

Iru pilsētas iedzīvotāji uzkopa atpūtas zonu, Lullemē skolas audzēkņi savāca zarus un gružus. Vietējie iedzīvotāji arī savāca atkritumus un grāba lapas ap Lullemē baznīcas drupām un Neatkarības kara memoriāla laukumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī ciematos noritēja sakopšanas darbi, Harglas skolas audzēkņi sakopa Veru‒Valgas ceļmalas, kultūras centra un jauniešu centra ļaudis sakopa Harglas kultūras nama apkārtni, arī Harglas baznīcas un autoostas apkārtni.

Tagulā kopiena sakopa teritoriju ap bijušo rotaļu laukumu. Lātres NVO un vietējie iedzīvotāji darbojās Lātres parkā un pie upes, Cirguļinas skolas audzēkņi darbojās ap skolu, vietējie iedzīvotāji iekārtoja arī Cirgulīnas parku. Sooro atpūtas zonā notika talka, kur kopienas dalībnieki savāca ievērojamu daudzumu sadzīves atkritumu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.