Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Elektrības uzņēmums Valgas apriņķī investēs 1,8 miljonus

Foto: pixabay.com

Uzņēmums “Elektrilevi” 2023.–2024. gadā Valgas apriņķī plāno investēt 1,8 miljonus eiro, laikrakstu “Ziemeļlatvija” informēja igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” redaktors Jāns Raps.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“2023. gadā visā valstī elektrības apgādes drošības paaugstināšanai plānots investēt gandrīz 65 miljonus eiro, kuru laikā izbūvēsim 650 kilometrus laikapstākļu izturīgu tīklu un atjaunosim, kā arī izbūvēsim 90 apakšstacijas. Līniju koridoru uzturēšana un paplašināšana arī ir viena no mūsu prioritātēm,” sacīja “Elektrilevi” valdes priekšsēdētājs Mihkels Hērms.

“Kopā Valgas apriņķī izbūvēsim 43,4 kilometrus laikapstākļu izturīgu tīklu, no kuriem 10,3 kilometri būs jauni pazemes kabeļi. Tāpat, saskaņā ar jaunāko statistiku, visvairāk bojātās līnijas nomainām pret laikapstākļiem drošām gaisvadu līnijām.”

Pēc Hērma teiktā, mērķis ir pilnībā uzlabot elektrotīklu nākamo piecu gadu laikā –  iepriekšējos piecos gados tika investēti 480 miljoni eiro, nākamajos piecos gados mērķis ir ieguldīt vienu miljardu eiro Igaunijas elektrotīkla uzlabošanā.

“Kopumā piecu gadu laikā vēlamies atjaunot 11 000 kilometru elektrotīkla un 3000 zemsprieguma apakšstaciju, kā arī 40 reģionālās augstsprieguma apakšstacijas. Tas viss izmaksās miljardu eiro,” viņš teica.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.