Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Bijušo Kārķu skolu pielāgos Ukrainas bēgļu izmitināšanai

Vairākums Valkas novada pašvaldības domes deputātu konceptuāli atbalstīja pašvaldības vadības ierosinājumu bijušo Kārķu skolu pielāgot no kara šausmām bēgošo Ukrainas bēgļu izmitināšanai. Nolemts pašvaldības budžetā ieplānot 5000 eiro bēgļu atbalstam un brīvprātīgo iniciatīvu izdevumu segšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šie abi lēmumi pieņemti 28. februārī notiekošajā novada pašvaldības domes sēdē.

Sēdē novada pašvaldības priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis skaidroja, ka ir apzināts, ka viena no iespējamajām Ukrainas bēgļu izmitināšanas vietām varētu būt bijušā Kārķu skola. Tomēr, izvērtējot esošās skolas telpas, atzīts, ka šobrīd tās nav piemērotas patvēruma meklētāju atbalstam. Līdz ar to būtu lietderīgi apsvērt iespēju veikt nepieciešamās darbības, lai pielāgotu skolu Ukrainas bēgļu uzņemšanas nodrošināšanai, piemēram, veikt tualešu un dušu izbūves darbus, veikt siltumsūkņa ierīkošanu un tamlīdzīgi. Lai uzsāktu attiecīgās darbības un īstenotu šīs ieceres, sēdē bija nepieciešams konceptuāli vienoties par šo darbu veikšanu, lai situācijā, kad Ukrainas bēgļi vērstos pēc palīdzības, pašvaldība būtu gatava tādu sniegt. Jāpiebilst, ka pašvaldība nepieciešamības gadījumā izteikusi gatavību bēgļus izmitināt arī Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas dienesta viesnīcā Domes bulvārī, kā arī bijušajā skolas internāta ēkā Semināra ielā.

Sēdē deputāte Sandra Pilskalne stāstīja, ka kārķēnieši ir gatavi uzņemt pie sevis ukraiņus un vajadzības gadījumā pat atvērt nelielu ukraiņu skolu. Pagastā ir apzināti vairāki pedagogi, kas pārzina krievu un angļu valodu.  Skolas ēkas 1. stāvā darbojas pirmsskolas izglītības grupiņa, kas varētu uzņemt ukraiņu bērnus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.