Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Uzvar lielākais balsojums

Ape, Bilskas, Palsmanes un Trapenes pagasti – tās ir vietas Smiltenes novadā, kurās, pateicoties iedzīvotāju skaitliski lielam balsojumam, tiks īstenoti sabiedrības līdzdalības budžeta projekti, radot jaunas, vietējai kopienai būtiskas vērtības vai uzlabojot esošās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau rakstījām, ka šovasar Smiltenes novada pašvaldība aicināja sabiedrību nobalsot par vienu no 12 projektu idejām, ko iesniedza iedzīvotāji, lai savās Smiltenes novada pilsētās vai pagastos uzlabotu infrastruktūru vai arī radītu jaunas, paliekošas un sabiedrībai nozīmīgas vērtības.

Turēšanās kopā attaisnojas

Smiltenes novada pašvaldības līdzdalības budžeta projektu konkursa vērtēšanas komisija ir apstiprinājusi balsojuma rezultātus. Līdz ar to ir zināms, kuras iedzīvotāju iniciatīvas saņems finansējumu to realizēšanai jau šogad. Ņemot vērā pieejamo finansējumu un iedzīvotāju balsu skaitu, īstenot pilnā apjomā varēs trīs ieceres, bet vienu projektu (Trapenes pagastā) – daļēji, informē pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotāji ar balsu vairākumu ir lēmuši par šādu projektu īstenošanu: “Apes estrāde – kur satiekas cilvēks, kultūra un laiks!” (410 balsis), “Lapene pie Bilskas ezera” (407 balsis), “Ūdens apgādes uzlabošana Palsmanes kapsētā” (397 balsis) un “Āra trenažieri Trapenes pagastā” (342 balsis).

Smiltenes novada pašvaldības speciālisti sarunās ar konkursa uzvarētājiem pārrunās projekta īstenošanas norisi. Ieceres īstenos pašvaldība kopā ar idejas autoriem.

Par to, ka Apes estrādes projekts balsojumā uzvarēja, priecājas gan Apes tautas nama vadītāja Ilva Sāre, gan projekta iesniedzēja, Apes iedzīvotāja un Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas direktore Dina Meistere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau rakstījām, ka projekta “Apes estrāde – kur satiekas cilvēks, kultūra un laiks!” mērķis ir iegādāties materiālus, lai varētu atjaunot skatītāju sēdvietas Apes brīvdabas estrādē. Projektā paredzamais finansējums ir 9 479,99 eiro.

“Aktīvi strādājām, lai cilvēkus informētu par šo projektu, lai viņi par to nobalsotu un mēs visi ietu uz kopēju mērķi. Mēs, apenieši, cenšamies turēties kopā, un jauna estrāde ir mūsu sapnis. Protams, par nepilniem 10 tūkstošiem eiro nevaram uzcelt jaunu estrādi, bet jaunus solus jau varam uzlikt, koku nomainot pret ilgtspējīgāku materiālu,” stāsta Ilva Sāre.

Nākamie Apes mērķi, uz kuriem tiekties, ir savu laiku nokalpojušās estrādes deju grīdas nomaiņa un estrādes aizmugures sienas būve, vēlams, ar jumtu, finansējumu cenšoties piesaistīt projektos un sadarbībā ar novada pašvaldību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Apei ir tāda pieredze, ka mēs daudz ko dabūjam gatavu ne uzreiz un nevis dabūjot un ieguldot “miljonus”, bet piesaistot projektus, budžetu un vēl kaut ko. Rīkojam talkas ar vietējo iedzīvotāju līdzdalību, lai apenieši sajūt, ka tas ir mūsējais, nevis kāds no malas atnāca un izdarīja. Tad ir sajūta, ka esam viena kopiena,” uzsver Dina Meistere.

Visa summa tiks arī lapenei un kapsētai

Īstenojot projektu “Lapene pie Bilskas ezera”, paredzēts iegādāties lapeni ar divām slēgtām sienām un novietot Bilskas ezera pludmalē, kas ir cilvēku iecienīta atpūtas vieta. Tur pasākumu laikā varētu uzstāties mūziķi, lapeni arī varētu izmantot nelielām svinībām, kāzu vai citu notikumu fotosesijām. Projektā paredzamais finansējums ir 6 013,70 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Īstenojot projektu “Ūdens apgādes uzlabošana Palsmanes kapsētā”, kapsētas akā tiks ievietots sūknis, ierīkots ūdensvads 180 metru garā posmā no akas līdz ūdens ņemšanas vietām kapsētas teritorijā un uzstādīti divi brīvkrāni. Projektā paredzamais finansējums ir 8967,79 eiro.

Projektu “Āra trenažieri Trapenes pagastā” varēs īstenot tikai daļēji, par 4038,52 eiro, bet projekta kopējās izmaksas ir 8970 eiro. Projekta ideja ir izveidot āra trenažieru laukumu Trapenes pagasta sporta bāzes teritorijā, kā arī tur uzstādīt gaismekļus, dodot iespēju sportot arī diennakts tumšajā periodā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.