Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Caur dzīvi soļo ar pozitīvu piesitienu

Skaistu dzīves jubileju 25. aprīlī atzīmēja apeniete Asja Vēciņa. Lai gan jau pārsoļots pāri 90 gadu slieksnim, bet sirdī vēl gana možuma un dzīvesprieka.
Tie, kuri pazīst Asju, viņu raksturo kā izpalīdzīgu, sirdssiltu, darbīgu un dzīvesgudru cilvēku, kuram vienmēr var jautāt pēc kāda vieda padoma.
Dzimšanas diena Asjai izvērtās sveicieniem un emocijām bagāta. Īstajā dienā jubileja atzīmēta kopā ar tuvākajām draudzenēm un mazmeitiņu, bet svinības plašākā lokā, ar tuvajiem un mīļajiem, rīkotas tepat Apes pagastā brīvdienu mājā “Melderi”, kas atrodas skaistā vietā Vaidavas upes krastā. Par godu jubilārei un svinību viesiem uzstājās pašmāju mūziķes Sandra Oto un Marika Čerņavska.
Apē Asju daudzi atminas no tiem laikiem, kad pilsētā darbojās grāmatnīca. Vēl pirms tās viņa piecus gadus strādājusi audumu veikalā. Bet pati pirmā darba vieta bijusi patērētāju biedrības kantorī, kur viņai nācies labot pavadzīmes. Dzīvē tā bija sakritis, ka viņu uz trim mēnešiem aizsūtīja uz Rīgu apgūt veikalnieku kursus, tos pabeigusi un atgriezusies Apes pusē, kur sākusi strādāt jau pieminētajā audumu veikalā.
Kā pastāstīja Asja, tieši grāmatnīcā viņa aizvadījusi lielāko darba mūžu – 30 gadus. Tikmēr viņas vīrs Valdis Vēciņš strādājis uzņēmumā “Abuls” par mehāniķi. Katram bijusi sava aizraušanās. “Darbiņš man patika, biju cilvēkos. Pazinu gandrīz katru, kas ienāca. Atminos, pēdējos gados, kad tur strādāju, pamazām sāka samazināt štata vienības. Kādu brīdi strādāju uz pusslodzi, tad uz ceturtdaļslodzi, līdz paliku bez darba pavisam. Kur tie laiki, – tagad jau labu laiku esmu pensijā, dzīvojos pa māju vien,” saka jubilāre.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.