Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Atklāj jaunās kāpnes uz Raunas Staburagu

26. aprīļa vakarpusē Smiltenes novada Raunas iedzīvotāji un viesi sapulcējās uz neformālu Raunas Staburaga jauno kāpņu atklāšanas pasākumu.
Raunas pagasta pārvalde un Raunas Kultūras centrs sarūpēja apmeklētājiem līdz niansēm pārdomātus, skaistus svētkus. Bija svinīgā lentes griešana, pārsteigums ar nelielu pirotehnikas piesitienu, Ilonas Petrovskas (čells) un Ilonas Aļļenas (digitālās klavieres) muzikāls priekšnesums, gaumīgi saklāts uzkodu galds un ugunskurs, pie kura upes krastā parunāties par dzīvi.
Šis nav koks, – kalpos ilgi
Raunas Staburaga jauno kāpņu būvniecības darbi tika uzsākti pērn jūlijā un noslēdzās 17. aprīlī, kad objekts arī tika nodots ekspluatācijā.
Atšķirībā no iepriekšējām koka kāpnēm jaunās kāpnes ir būvētas no ilgtspējīga kompozītmateriāla, kas stiprināts uz skrūvpāļiem balstīta metāla karkasa. Kāpņu un platformu teritorijā uzstādīti solārā apgaismojuma komplekti, kas ir inovācija dabas objekta apmeklējumam diennakts tumšajā laikā. Arī pats Staburags tagad ir viegli izgaismots diennakts tumšajā laikā. Būvniecības izmaksas ir 136 278,26 eiro. Finansējums piešķirts no Smiltenes novada pašvaldības budžeta.
Savā uzrunā pirms lentes griešanas Raunas pagasta pārvaldes vadītāja Linda Zūdiņa uzsvēra, ka Raunas Staburaga jaunās kāpnes ir viens no grandiozākajiem projektiem Smiltenes novadā, kopš tajā apvienojās Smiltenes, Apes un Raunas novadi.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.