Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Suns ir cilvēka labākais draugs, šaubu nav

Mārlija ar vidējo meitiņu Dārtu. Skaista un nešķirama draudzība. Foto: Monta Štelce

Pavisam noteikti suns ir cilvēka labākais draugs. To apliecināja katrs fotokonkursa “Vai suns ir labākais draugs cilvēkam?” pieteikums neatkarīgi no suņa šķirnes, lieluma, rakstura vai vecuma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Suns uztver cilvēka emocijas

Lasot jebkuru literatūru, mēs varam pārliecināties, ka suns jau gadu tūkstošus ir blakus cilvēkam un pilda savu misiju mājsaimniecībā. Tiek uzskatīts, ka sunim piemīt ļoti augsta inteliģence. Viņš var saprast aptuveni 250 vārdus un žestus. Suns ļoti labi zina, ko nozīmē, ka saimniece ķemmē matus un krāso lūpas vai ka saimnieks paņem automašīnas atslēgas. Šādu piemēru ir daudz. Suns uztver cilvēka emocijas, saprot saimnieka nosakņojumu un viņam piemīt empātijas spēja. Tā kā suns sagaida saimnieku mājās, neskatoties uz saimnieka noskaņojumu, neviens cilvēks tā nespēj.

Ikvienam saimniekam vajadzētu suni aizvest pie kinologa, lai attīstītu viņa intelektu un spējas. Kaut dažas reizes, lai iemācītu sunim saprast, ko cilvēks viņam vēlas pateikt, ko viņš drīkst un ko ne, kas ir slikti un labi, lai atpazītu katru žestu, komandu vai uzrunu, ko saimnieks viņam rāda vai saka. Tas uzlabotu kopējo komunikāciju un ļautu izvairīties no nevēlamām situācijām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Pilnīgi noteikti varu teikt, ka suns ir cilvēka labākais draugs. Mūsu mīlulis Bingo ir īsts ģimenes loceklis. Gandrīz vienmēr un visur viņš ir ar mums. Bingo visus savus mīļos sagaida ar patiesu prieku. Par galveno savu pienākumu uzskata savējo sargāšanu, paturot tos savā redzeslokā, neatkāpjoties ne soli. Bingo ļoti labprāt našķējas ar mandarīniem, apelsīniem un zaļiem kartupeļiem. Ļoti priecājas, ja tiek ņemts līdzi kādā izbraukumā ar mašīnu. Bet ar saimnieci ir gatavs braukt ar jebkuru transportlīdzekli un jebkurā piekabē. Bez Bingo neiztiekam arī nevienā autokrosā, kurā vienmēr ir gatavs doties GAZ 52 parādes braucienā. Foto: Ina Staško

Saņēmām 30 pieteikumus un iepazināmies ar 32 suņiem

Katrs konkursanta vārds ir neatkārtojams, unikāls un cēls. Visi suņu vārdi: Airons, Rokijs, Rigo, Bumers, Dora, Kosmo, Peciņa, Mārlija, Hārdijs, Rembo, Rodžers, Grēta, Argo, Ferra, Bims, Bingo, Piko, Makss, Šēra, Hakija, Reksis, Pifa-Fifa, Bella, Timo, Heida, Lara, Čārlijs, Džuse, Podziņa, Baksters, Nassu. 

Jūsu atbildes uz jautājumu – “Vai suns ir labākais draugs cilvēkam?” – vienbalsīgi JĀ.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Suns ir labākais draugs, kas dod prieku un laimi ik mirkli, ir līdzās ikdienā un atbalsta skumīgos brīžos. Saprot bez vārdiem un sajūt savu cilvēku. Varētu pat teikt, ka cilvēks – tikai suņa veidolā.

Katram sunim ir savi uzdevumi mājās, kāds pieskata bērnus un ir rotaļu biedrs, cits ir mednieks, darba kolēģis un palīgs mājas darbos, visi ir kārtīgi sargi un uzrauga savu teritoriju, bet ir romantiķi un siržu lauzēji. Protams, suņi ir arī kādas palaidnības sastrādājuši, bet to taču neviens neredz un neuzskaita! Raksturs arī katram ir savs un vislabākais.

Emocionāli spēcīgas vēstules bija par draugiem, kuri jau ir “labākos medību laukos”. Vēstulēs bija pateikts viss par cilvēka un suņa draudzību, mīlestību, uzticību un vērtību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visam pamatā ir suņa mīlestība pret savu cilvēku, kristāldzidrā pateicība par kopā būšanu un iespēju dzīvot skaistu dzīvi.

Labsirdība, draudzība, sirsnība, cieņa un daudz mīlestības, to visu ķepainis Argo savā suņa balsī teica savai drosmīgajai, skaistajai, mīlīgajai, lieliskajai kaimiņienei Dorai, 14. februāra rītā pasniedzot sevis sagādātās rozes (ar labām domām no saimnieces aizņemtās). 14. februārī arī ķepaiņi svin Svētā Valentīna dienu. Par vīrišķību un draudzību! Foto: Dita Lapiņa

Stāsti

Tā kā pieteikumu bija daudz, te ir tikai daļa no suņiem un viņu stāstiem. Ar visiem konkursa dalībniekiem var iepazīties šeit: GALERIJA: Fotokonkurss “Vai suns ir labākais draugs cilvēkam?”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dāvanas

Visi man piekritīs, ka katrs saimnieks jau ir laimīgais, ka viņš ir saticis savu labāko draugu.

Mēs, redakcija, sakām ikvienam paldies par dalību konkursā, par fotogrāfijām un stāstiem. Tas ļauj straujajā un problēmu pilnajā ikdienā atiet mazliet maliņā un saņemt ļoti daudz pozitīvu emociju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī šoreiz laikraksts “Ziemeļlatvija” iepazīstināja savus lasītājus ar konkursa dalībniekiem portālā www.ziemellatvija.lv un “Facebook” kontā, ļaujot nobalsot par savu favorītu.

1. Trīs mēnešu abonementu žurnālam “Una” saņem Sanija Ozoliņa – saimniece sunim Pifa-Fifa.
2. Trīs mēnešu abonementu žurnālam “Veselība” saņem Baiba Loce ar stāstu par suni Rembo.
3. Trīs žurnālu (iznāk reizi divos mēnešos) abonementu žurnālam “Mūsmājas” saņem Līga Āboliņa – saimniece sunim Heida.
4. Trīs žurnālu (iznāk reizi divos mēnešos) abonementu žurnālam “Mūsmājas” saņem Aleksandrs Kronbergs – saimnieks sunim Bumers.

Ar laimīgajiem sazināsimies personīgi.

Varētu pat teikt, ka fotokonkursi kļūst par ikmēneša tradīciju. Martā gaidāms jauns fotokonkurss. Sākt jau gatavoties kāmīšu, bruņurupucīšu, poniju un citu neparastu un eksotisku mājdzīvnieku saimniekiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.