Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes novada atvērtajā saimniecībā “Zadiņi” dzīvo pēc permakultūras principiem

Publicitātes foto.

Lai ikvienu iedrošinātu savā ikdienā ieviest kaut mazus, bet planētai draudzīgus dzīves paradumus, pagājušajā gadā uzsāktā dzīvesstila pieredzes apmaiņas kampaņa “Es daru tā!” dod iespēju kopumā 90 videostāstos smelties idejas no dažādiem cilvēkiem, kā ar prieku dzīvot dabai draudzīgāk. Kampaņas ietvaros aktrise un kostīmu māksliniece Madara Botmane devās ciemos uz atvērto saimniecību “Zadiņi” Smiltenes novadā, kurā pēc permakultūras idejās balstītiem principiem saimnieko Latvijas Universitātes pasniedzējs un divu nevalstisko organizāciju vadītājs Elgars Felcis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā skaidro Elgars, permakultūra ir ilgstoša, patstāvīga lauksaimniecība un kultūra. Tās filozofija – kā cilvēki var dzīvot tagad, neapdraudot nākamās paaudzes. Elgars atvērto saimniecību “Zadiņi” ir izveidojis kopā ar domubiedriem, un tā ir kopiena, kuras dalībnieki dzīvo labi, bet tajā pašā laikā arī vienkārši, domājot par to, kas pēc viņiem paliks nākamajām paaudzēm.

“Zadiņi” nav zemnieku saimniecība, un lauksaimniecība nav biedrības galvenais ienākumu avots. Lielākajai daļai kopienas biedru ir patstāvīgs darbs, kuru veiksmīgi var apvienot ar rosīšanos saimniecībā. “Hobijzemnieka komplektiņš,” tā par “Zadiņiem”, kur sastopamas vistas, pīles, zosis, bites, dažas govis, suņi, kaķi, kā arī izveidoti dārzi un siltumnīcas, saka Elgars.

Publicitātes foto.

Kampaņas “Es daru tā!” ietvaros dažādi cilvēki publiski dalās ar savu pieredzi un ieradumiem, kas ļauj dzīvot dabai un planētai draudzīgāk. Tie saistīti gan ar atkritumu šķirošanu, “otras elpas” došanu savu laiku nokalpojušām lietām, energoefektīvu ēku būvniecību, bioloģisku pārtiku, pārdomātiem pirkumiem u.c. Videostāstos savā pieredzē dalās mūziķis Kaspars Zemītis, ceļotāja Zane Eniņa, kapsulas garderobes popularizētāja Laura Arnicāne, dziedātāja Katrīna Gupalo, autosportists Andris Dambis, žurnālists Uģis Joksts, modele Māra Sleja un daudzi citi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vides Filmu studija dzīvesstila pieredzes apmaiņas kampaņu “Es daru tā!” īsteno ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu.

Informāciju sagatavoja: Sandra Baltruka, “Baltic Communication Partners”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.