Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Dzīvi sāk no jauna, pateicoties cilvēku atbalstam

Ir prieks redzēt dārzkopju Indras un Andra Zausku sejās smaidu, – nodegušo siltumnīcu vietā labi cilvēki viņiem sagādājuši jaunu siltumnīcu, un būs vēl otra. FOTO:SANDRA PĒTERSONE

Kad marta nogalē ierodos Launkalnes pagasta Mežmuižas “Dārziņos”, gaisā vēl jūtams deguma smārds, kaut arī kopš postošā ugunsgrēka, kas iznīcināja šīs piemājas saimniecības dzīvojamo māju, trīs lielas siltumnīcas ar tūkstošiem stādu, traktoru un citu iedzīvi, pagājušas divas nedēļas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Taču, neraugoties uz krāsmatām un gruvešu kaudzēm, redzams, ka “Dārziņu” saimnieki, dārzkopji Indra un Andris Zauskas ir ķērušies pie saimniecības atjaunošanas.

Teic milzu paldies visiem Latvijas iedzīvotājiem

Jau ir uzcelta viena liela siltumnīca, aizvadītās nedēļas sākumā bija sagatavota vieta un izbūvēti pamati otrai siltumnīcai. Ir sagādāti jauni stādi, podi, kūdra, mēslojums, plēves siltumnīcai un cits dārzkopībā vajadzīgais inventārs. Un tas viss noticis, pateicoties daudzu ļaužu – gan privātpersonu, gan uzņēmēju – atsaucībai. Pēc sociālajos tīklos un plašsaziņas līdzekļos publicētā aicinājuma palīdzēt ugunsgrēkā cietušajai Zausku ģimenei cilvēki atsaucas un ziedo no visas Latvijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Cilvēku labestība, labie, gaišie vārdi, tas, ka katrs grib mūs apņemt un apmīļot, mūs uzlādē, dod spēku, dzinuli iet uz priekšu un strādāt tālāk,” sarunā ar “Ziemeļlatviju” teic Indra Zauska un piebilst, – kad tika atvesta pirmās siltumnīcas karkass (to ziedoja uzņēmums “RalfHouse”), Andris apsēdies zemē pie siltumnīcas un abi no saviļņojuma raudājuši. Bet, kad vienu dienu saimniecībā ieradušies 12 puiši, mežizstrādes brigāde no Smiltenes uzņēmumiem “Hubro” un “Mjforest”, Indrai un Andrim pat mute palikusi vaļā no tādiem brīnumiem, – puiši brīvprātīgi satīrījuši visu mājas pagalmu, savākuši un sašķirojuši atsevišķās kaudzēs lūžņus un apdegušos kokmateriālus. Turklāt tas vēl nav viss, šie uzņēmumi ziedo otru siltumnīcu.

Ziedotāju ir tik daudz, visu vārdus Indra un Andris nemaz nezina, bet abi teic milzum lielu paldies visiem cilvēkiem, kuri viņus atbalstījuši, – gan tiem, kuri palīdzējuši materiāli, gan tiem, kuri uzmundrinājuši ar labiem vārdiem.

“Nevaram visus apņemt un apmīļot, nevaram visus nosaukt vārdā, bet sakām visiem Latvijas iedzīvotājiem lielu lielu paldies! Ja nebūtu tāda atbalsta, mēs būtu sajukuši. Visi smiltenieši, visi tuvākās apkārtnes iedzīvotāji un cilvēki no visas Latvijas palīdz, saka, – dodiet konta numuru, skaita kontā naudu. Tagad mums jāiet, jāskrien, jādara, jāaudzē stādi. Nedrīkst nolaisties un sabrukt! Smiltenieši jau vīram vaicā, – Andri, kad tu atkal būsi tirgū? Tagad pagūsim paši izaudzēt tomātu un gurķu stādus, tie ātri sadīgst,” stāsta Indra.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tagad Andra sapnis ir jauns traktors, kā pats teic – viņa “sapņu zirgs”, jo vecais traktors sadega ugunsgrēkā. Kamēr pašiem tehnikas vēl nav, zemi kartupeļu stādīšanai solījuši uzart kaimiņi šosejas otrā pusē, “Puriņu” saimnieki Ieviņa Puriņa un Guntars Kalniņš ar savu traktoru.

Ir sagādāts viss, lai atsāktu sēt un stādīt

Dārzkopībai, pateicoties cilvēku ziedojumiem, viss vajadzīgais jau ir sagādāts, piemēram, podu pietiek visam gadam, smaida Indra un Andris. Tiklīdz šonedēļ jaunajā siltumnīcā ierīkos apkuri, tā saimnieki uz turieni pārnesīs stādus no vecās, nenodegušās siltumnīcas, – šie dažādu puķu stādi, tāpat arī gurķu, tomātu, ķirbju sēklas, plēve, podi, kūdra, mēslojums, agrotekstils ir ziedojums no uzņēmuma “SilJa”. Daļu pašu audzēto, ugunsgrēkā izglābto begoniju stādu savā apkurināmajā siltumnīcā uzglabā Rankas stādu audzētājs, arī tos varēs vest šurp.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otrā jaunajā siltumnīcā būs krūmmellenes. Ugunsgrēkā sadega 50 lieli, sešus gadus loloti, pašu izaudzēti krūmmelleņu stādi, bet tikpat daudz stādu vietā ziedos krūmmelleņu audzētāji smiltenieši, kuri tagad dzīvo Liepājas pusē.

“No Talsiem mums noziedoja profesionālo plēvi jaunajai siltumnīcai, tāda kalpos 10 gadus.

Kamēr nebijām mājās, cilvēki vēl bija atveduši plēves ruļļus. Mums ir noziedoti kokmateriāli. Cilvēki izpalīdz ar savu tehniku, ja vajag. Viena saimniecība no Valkas novada, arī stādu audzētāji, mums piesolīja savus lielo sarkano piparu un čili piparu stādus, viņiem palikšot pāri. Mums ļoti daudz ziedojuši palsmanieši – ar lielo mašīnu atveda podus, tad Pūpolsvētdienā Palsmanes baznīcā mums bija veltīts skaists koncerts, dziedāja “Anemones” no Launkalnes. Cilvēki bija mīļi, iejūtīgi, visi mūs apmīļoja. Lai mums būtu, kur uzturēties, kamēr te strādājam, vienu kemperi mums atveda Andris Lanka (SIA “ASE”), otru – Ilona un Ilgvars no Mēriem, uzvārdu gan viņiem nezinām. Tagad pa nakti pārguļam Smiltenes tehnikuma viesnīcā “Kalna ligzda”, mums tur laipni atvēlēja dzīvot, cik vajag,” aizkustināta stāsta Indra.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt visas dienas Indra un Andris ir savā saimniecībā – sāk visu no nulles ar lielu ticību, ka viss izdosies, un siltu sajūtu dvēselē par to, ka apkārt ir tik daudz labu cilvēku.

Veco koka guļbūves dzīvojamo māju atjaunot vairs nevarēs. Ja viss izdosies, tad Zausku ģimene cer uz moduļu māju ar trijām istabām vietā. “Vairāk mums nemaz nevajag. Galvenais, – ir siltumnīcas, varam atkal strādāt,” lielā pateicībā visiem saviem palīgiem un atbalstītājiem teic Indra un Andris Zauskas.

Uzziņai

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Andris Zauska

LV77UNLA0050001472798

maksājuma mērķis: ziedojums pēc ugunsgrēka

Tālrunis sīkākai informācijai 26217601 (Andris Zauska)

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.