Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Gada balvas tūrismā saņēmējs jūtas laimīgs, darot to, kas patīk

Smiltenes novada pašvaldībai ir tradīcija ik gadu valsts svētkos pasniegt novada iedzīvotājiem Gada balvas vairākās jomās, un viena no tām ir tūrismā – par aktīvu radošu darbību un ieguldījumu novada popularizēšanā valstī un pasaulē.
Apbalvojumu “Gada balva tūrismā” 2023. gadā saņēma sidra darītavas “Abuls” īpašnieks Jānis Matvejs. Pašvaldība šo balvu Jānim pasniedza par ieguldījumu Smiltenes novada tūrisma jomas attīstībā un jaunas tūrisma vietas izveidošanu, šādi veicinot novadam interesentu piesaisti, un par augstiem sasniegumiem produktu konkursos, popularizējot novada atpazīstamību vārda nacionālā un starptautiskā mērogā.
Sidra darītavu izveido senā, idilliskā viensētā
Motivācijā, kāpēc Jānis pelnījis Gada balvu tūrismā, uzsvērts, ka Normandijas, Astūrijas, Somersetas un Basku zemes iedvesmota, Smiltenes novadā plaukst un attīstās vietējā sidra darītava, kas kopš 2018. gada nes Abula upes vārdu. Tās saimnieks ir Jānis Matvejs. Sidru viņš darina aptuveni 20 gadus, no tiem 10 gadus – mājas apstākļos, bet tagad – savā mazajā darītavā. No Latvijas zemes izauklētiem āboliem darināts, gādīgu roku un prāta izlolots, Jāņa darinātais sidrs pēdējo gadu laikā ieguvis vairākus prestižus apbalvojumus: sudraba vērtējumu starptautiskajā sidra festivālā “SISGA’22” Astūrijas reģionā, Spānijā, pussauso dzirkstošo sidru kategorijā, trīs sudraba medaļas starptautiskā ikgadējā sidru konkursā “Nordic International Cider Awards 2023” Latvijā un citos.
Kad ciemos pie Jāņa Matveja Launkalnes pagasta “Vecsprenīšos” (tieši tur meklējama sidra darītava “Abuls”) ierodas “Ziemeļlatvija”, kopš Gada balvas pasniegšanas 18. novembrī ir pagājis labs laiciņš, – apciemojumam speciāli izraudzījos maiju, ābeļu ziedēšanas laiku, tiesa, aizvadītajā nedēļā ābeles tikai sāka ziedēt, bet nu jau koki ir pilnā plaukumā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.