Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Nedēļas nogale Kārķos būs darbīga, aizraujoša un interesanta

Šo sestdien 2020. gada vasarā kārķēniešu iepazītais Latvijas Televīzijas žurnālists Dāvids Ernštreits Kārķos vadīs Meža dienu pasākumus. Publicitātes foto.

Pēc divu gadu pārtraukuma šo piektdien un sestdien, 29. un 30. aprīlī, Kārķos notiks 17. Meža dienas un 9. koka auto sacensības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kārķu pagasta pārvaldes speciāliste un viena no šī pasākuma rīkotājām Sandra Pilskalne atklāj, ka šoreiz Meža dienu pasākumu vadīs Latvijas Televīzijas sporta žurnālists Dāvids Ernštreits. Viņš ar kārķēniešiem satikās un iepazinās 2020. gada vasarā, kad pagasta teritorijā notika izzinošā raidījuma “Tas notika šeit!” filmēšana.

Meža dienu pasākumi sāksies piektdien ar Līgatnes dabas taku vadītājas Intas Langes lekciju “Kas lācītim prātā, kas pūcei vēderā?” Uz šo semināru aicināti pedagogi, mazpulku vadītāji un ikviens interesents, kas vēlas uzzināt ko jaunu un aizraujošu par dzīvniekiem. Pēc tam ir plānots brauciens uz Valkas ražošanas uzņēmuma SIA “PEPI RER” IGLU aktivitāšu kluču ražotni un Ērģemes viduslaiku pilsdrupām. Pirmo Meža dienu noslēgs Latvijā pazīstamais dziesminieks Valdis Atāls kopā ar mūziķiem Daini Briedi un Oskaru Burovu. Romantiskais vakara koncerts notiks “Stimperu” lielajā šķūnī. Šo vakara pasākumu kuplinās šefpavārs Ēriks Dreibants, kurš ne tikai iepazīstinās ar no pavasarī atrodamajiem savvaļas augiem pagatavoto ēdienu receptēm, bet arī gatavos veselības dzērienu. To visi varēs izgaršot.

Savukārt sestdien plānots, ka pulksten 9 notiks Meža dienu pasākuma atklāšana un dalībnieku reģistrācija. S. Pilskalne stāsta, ka darbi noritēs apmēram 10 komandās Kārķu un Ērģemes pagastos. Jau no pulksten 10 pie Dabas koncertzāles darbu uzsāks interesantas Valsts akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” speciālistu, Dabas aizsardzības pārvaldes, Rīgas Tehniskās universitātes studentu, SIA “Zaļā josta” un Amatas novada “Kalna Vēršu” saimnieku un sajūtu bungu meistaru Ilzes un Sergeja Bušujevu radošās un atraktīvas darbnīcas bērniem un pieaugušajiem. S. Pilskalne sola, ka būs arī meža bodīte ar lauku labumiem, aizraujošas alpīnisma atrakcijas un vēl vairākas citas aktivitātes. Pulksten 13 būs saviesīgā pēcpusdiena, kurā  visi varēs nobaudīt garšīgas vietējo saimnieču sarūpētas pusdienas. To laikā muzicēs Smiltenes grupas “Apvedceļš” solists un dziesmu autors Jānis Krūmiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc pusdienām pulksten 14 pasākuma vadītājs D. Ernštreits dos startu 9. koka auto sacensībām. Sacensību nolikums pieejams Valkas novada pašvaldības mājaslapā un  sociālajos tīklos facebook.com Kārķu pagasta kontā. Tālāk aizbraukušo auto īpašniekiem balvā ar Eiropas Parlamenta  deputātes Sandras Kalnietes atbalstu sarūpēts brauciens uz Eiropas Savienības galvaspilsētu Briseli. Arī visu četru grupu pirmo trīs vietu ieguvējiem solās būt vērtīgas balvas. Pēc sacensību uzvarētāju apbalvošanas notiks laimīgo ciparu izloze un vēl vairākas citas aktivitātes.

“Uz pasākumu līdzi ņemiet koka auto, lai piedalītos sacensībās, un pakaramos, lai piedalītos izstādē. Kāpēc pakaramos? Tāpēc, ka ar pakaramo sākas lietu kārtība un ar radošu izdomu tie var būt visdažādākie. Mums ir tradīcija, ka katru gadu veidojam interesantas vienas dienas izstādes, kur eksponātus sarūpē pasākuma dalībnieki, piemēram, iepriekšējos gados ir bijušas lieliskas priekšautu, tīkliņu, vēja zvanu, modinātāju izstādes. Interesantāko pakaramo autoriem pārsteiguma balvas,” rosina S. Pilskalne

Meža dienas noslēgsies Kārķu tautas namā, kur pulksten 22 spēlēs grupa “Stradivari”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.