Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkā vispirms labo tos tranzītielas posmus, kas vēl ir saglābjami

Šonedēļ Valkā visas tranzītielas garumā sākusies bedrīšu aizlāpīšana. Darbi rit spraigā tempā, un, visticamāk, šonedēļ tie tiks arī pabeigti. Šis fotouzņēmums tapis trešdienas pēcpusdienā, kad ceļu būves uzņēmuma “Valkas ceļi” tehnika strādāja Varoņu ielā. FOTO: INGŪNA JOHANSONE

Kā tikai valcēnieši nav raksturojuši Valkā vienas no svarīgākās ielas – tranzītielas – pašreizējo stāvokli. Tas tiek salīdzināts pat ar caurumoto Holandes sieru. Beidzot autovadītāji var uzelpot, jo šonedēļ uz tranzītielas bedres pazudīs. Jācer, ka uz ilgāku laiku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotāji par tranzītielas katastrofālo stāvokli sūdzējušies ne tikai laikrakstam “Ziemeļlatvija”, bet par šo sasāpējušo jautājumu runāja arī pašvaldības rīkotajā tikšanās reizē martā. Vairākkārt novada pašvaldības izpilddirektors Valdis Šaicāns publiski paudis, ka Zemgales/Burtnieku ielas posmam ir izstrādāts rekonstrukcijas projekts, bet diemžēl Satiksmes ministrija šogad nepiešķīra līdzekļus rekonstrukcijas darbu veikšanai. Līdz ar to novada pašvaldībai ielu uzturēšanai jātērē budžeta līdzekļi.

Atzīmētās bedres tiks aizlāpītas arī Rūjienas ielā blakus Valkas brīvdabas estrādei.

Novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Ivo Leitis informē, ka šogad tranzītielas bedru remontdarbus veic ceļu būves uzņēmums SIA “Valkas ceļi”. Tranzītielu remontdarbu secība tiek plānota tā, ka no sākuma bedres un plaisas tiks remontētas jaunākos, veselākos posmos. Tas tiek darīts ar mērķi, lai saglābtu to, kas vēl nav kļuvis nelietojams. Savukārt ar karsto asfaltu plānots salabot tranzītceļa asfalta segumu aptuveni 1600 kvadrātmetru platībā. Šim nolūkam no pašvaldības budžeta tiks tērēti aptuveni līdz 36 tūkstoši eiro. I. Leitis norāda, ka Valkas pilsētas ielu bedrīšu remontdarbus varēs uzsākt tad, kad tiks parakstīts līgums ar iepirkumā uzvarējušo pretendentu.

Novada pašvaldības Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Viktors Bavins stāsta, ka šonedēļ pilsētā ir nogreiderētas ielas, kurām nav asfalta seguma. Savukārt sadrupinātais asfalts, kas iegūts tranzītielas remonta laikā, tiek izmantots, lai pie Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas ēkas Ausekļa ielā 5 izveidotu uzbrauktuvi, bet pie pirmsskolas izglītības iestādes, tautā sauktas par “Pasaciņu”, Ausekļa ielā izveidotu stāvlaukumu darbinieku vajadzībām.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.