Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Cik noslogoti ir vienotie klientu apkalpošanas centri laukos?

Valsts un pašvaldības vienotie klientu apkalpošanas centri (VPVKAC) iedzīvotājiem ir pieejami gan Smiltenes, gan Valkas novadā. Vairākos no tiem “Ziemeļlatvija” painteresējās, cik bieži iedzīvotāji tos apmeklē un kas ir galvenie pakalpojumi, ko viņi dodas uz turieni saņemt.
Kā zināms, vairāki VPVKAC atrodas bibliotēku paspārnē, tāpēc pašiem darbiniekiem nereti ir grūti nošķirt robežas no bibliotēkas un klientu apkalpošanas centra funkcijām. Nereti klients apsēžas pie datora, izdara visu, ko iecerējis apmeklējuma reizē, izvēlas kādu grāmatu vai periodiku, ko paņemt līdzi uz mājām.
Ērģemes pagasta VPVKAC centrā vidēji iegriežas piecpa­dsmit līdz divdesmit apmeklētāju mēnesī. Tur viņi saņem informāciju par pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem, par dažādiem valsts pārvaldes iestāžu pakalpojumiem, palīdzību valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv pieejamo e-pakalpojumu pieteikšanā, apmācību darbā ar datoru, internetu un tamlīdzīgi. “Šeit var izdarīt visu, ko varam iedomāties ar jēdzienu e-pakalpojumi. Iedzīvotājiem ir nepieciešama palīdzība dažādos jautājumus, sākot no gada ienākumu deklarācijas iesniegšanas un beidzot ar dažādu dokumentu drukāšanu,” atklāj Ērģemes pagasta VPVKAC un bibliotēkas vadītāja Līga Kondratjeva.
Apmeklētāju vidū arī francūziete Sibille Rožē, kura Ērģemes pagastā dzīvo jau trešo gadu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.