Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Gaujienieši tiksies iedzīvotāju forumā

Sestdien, 2. aprīlī, no pulksten 11 līdz 14 Gaujienas tautas namā norisināsies iedzīvotāju forums. Foruma mērķis – izveidot Gaujienas vīziju un kopā ar gaujieniešiem soli pa solim veidot savu Gaujienu skaistu, sakoptu ar labu infrastruktūru, pievilcīgu visiem, kas dzīvo vai atbrauc viesos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ideja par forumu radās pēc tam, kad martā aicinājām gaujieniešus kopā, lai pārrunātu komunālās saimniekošanas aktualitātes, un gaujienieši izrādīja lielu interesi. Uzdeva dažādus jautājumus. Un tad arī biedrība “Alūksnes nevalstisko organizāciju atbalsta centrs” mūs uzrunāja ar iedzīvotāju foruma iniciatīvu. Aktīvās Gaujienas Anniņu muzeja darbinieces – Ineta Riepniece un Sanita Sproģe – noorganizēja iedzīvotāju aptauju, lai izprastu, kas tad sāp un kas priecē,” stāsta Gaujienas pagasta pārvaldes vadītāja Inguna Avota, kura arī cer, ka šis forums būs labs aizsākums kopīgam darbam.

“Alūksnes nevalstisko organizāciju atbalsta centra” vadītāja Dzintra Zvejniece norāda: “Mums kā organizācijai sadarbība ar Gaujienas pagastu ir jau 24 gadus, vēl no Alūksnes rajona laikiem. Un arī tagad, pēc Apes novada pievienošanās Smiltenes novadam, turpinām sadarboties un veicināt kopienas aktivitātes,” atklāj Dz. Zvejniece un min, ka biedrība kopumā noorganizējusi vairāk nekā 50 dažādus forumus gan uz kultūras, tūrisma un citām aktivitātēm balstītus. “Mūsu mērķis ir strādāt ar iedzīvotājiem. Foruma forma nedaudz atšķiras no iedzīvotāju sanāksmēm, tas ir citādāks veids, kā runāt ar iedzīvotājiem. Šeit ir uzsvars uz kopīgu iesaisti. Būtiski, lai, atnākot uz forumu, cilvēks jūtas labi, droši, lai izsaka savas vēlmes un ierosmes par to, ko pats vēlas vai varētu darīt vietējās kopienas labā sadarbībā ar saviem draugiem, kaimiņiem un citiem. Iedzīvotāju iesaiste un līdzdarbošanās ir tas, kas veicina savu un kopienas izaugsmi. Mēs taču redzam apkārt daudz šādu piemēru kā kopīgas talkas, teritoriju uzkopšanas un citus darbus, ko var paveikt paši iedzīvotāji,” viņa stāsta.

Dz. Zvejniece min, ka foruma laikā kopā ar iedzīvotājiem tiks ieskicēti projekti, bet foruma izskaņā notiks lemšana – vienošanās par diviem trim projektiem, ko jau tuvākajā nākotnē Gaujienas pagastā būs iespējams īstenot. Piemēram, tas varētu būt uzsvars uz dažādu teritoriju sakopšanu kopīgiem spēkiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foruma laikā būs iespēja ziedot Alūksnes un Apes novada fonda labdarības akcijai “Palīdzēsim Ukrainas tautai, pretī saņemot Gaujienas mūzikas un mākslas skolas sagatavotos mākslas darbus.

Pasākums tiek organizēts ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu. Paredzēts, ka projekta ietvaros iedzīvotāju forumi var tikt organizēti Smiltenes, Valkas,  Gulbenes  Alūksnes un Balvu novados. “Tas nozīme, ja pašvaldībām ir vēlēšanās, tad iedzīvotāju forumu varam noorganizēt arī citās vietās minētajos novados,” norāda Dz. Zvejniece.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.