Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Gaujienietei Līgai Bukovskai piešķir augstāko Latvijas valsts apbalvojumu

Foto: Inga Karpova

Ordeņu kapituls nupat vairākiem valsts un sabiedriskajiem darbiniekiem piešķīris augstākos Latvijas valsts apbalvojumus – Triju Zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni un Atzinības krustu un to goda zīmes –, kas tiks pasniegti valsts svētkos, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 34. gadadienā 4. maijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar augstākajiem Latvijas valsts apbalvojumiem apbalvoti cilvēki, kuru godprātīgais profesionālais un sabiedriskais darbs, aktīvā pilsoniskā stāja, pašaizliedzība un patriotisms stiprina mūsu Latviju un ir valsts augstākās atzinības vērts un godināms. Par sevišķiem nopelniem apbalvojumu saņems Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas direktora vietniece izglītības jomā, vēstures un sociālo zinību skolotāja Līga Bukovska.

L. Bukovsku Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs un Ordeņu kapituls 2024. gada 10. aprīlī atbilstoši Valsts apbalvojumu likuma 30. pantam nolēmis par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā apbalvot ar Atzinības krusta pirmās pakāpes (zeltītu) goda zīmi.

“Tas man ir liels pārsteigums. Jūtos pagodināta. Ar šo faktu vēl jāaprod, jo ziņu, ka esmu šādu apbalvojumu nopelnījusi, saņēmu pirmdienas naktī, pusstundu pēc divpadsmitiem, kad par to informēja mana paziņa,” saka L. Bukovska, kuru “Ziemeļlatvija” sazvana pirmdien, kad ziņa par gaujienietei piešķirto apbalvojumu izskan visā Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līga teic, ka viņai ir nojauta, kuri cilvēki viņu virzījuši šādam apbalvojumam, – viņu vidū kolēģi un novadnieki, kas rakstījuši par viņu labus vārdus, novērtējot kā ikdienas darbu, tā līdzdalību dažādās sabiedriskās norisēs.

Proti, L. Bukovska aktīvi iesaistās skolēnu sagatavošanā konkursiem, olimpiādēm, erudīcijas un radošiem pasākumiem, kā arī piedalās pētnieciskos darbos un cenšas saviem audzēkņiem iesēt un ieaudzināt mīlestības sēklu pret savu dzimto zemi, veicinot patriotisku audzināšanu. “Es vienkārši daru savu darbu, cenšos jaunajai paaudzei iedot visu, ko varu. Ļoti priecājos, ka viņi to visu ņem pretī, priecājos par katra bērna panākumiem. Ja sajūti to atgriezenisko saiti, tad ir prieks darīt vairāk un labāk,” viņa saka.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.