Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vasarā plāno vērienīgu pasākumu Ērģemes pilsdrupās

Foto: Elvis Sulainis

Šonedēļ pirmo reizi kopā sanāca darba grupa – Kārķu un Ērģemes pagasta pārvaldes vadītājs Pēteris Pētersons, Turnas tautas nama vadītāja Līga Krama, biedrības “Ērģemes bruņinieku pils” dibinātājs, vadītājs un vietējais uzņēmējs Jānis Biezais, kā arī jaunatnes lietu speciāliste Romina Meļņika –, kura sāka plānot iecerēto pasākumu Ērģemes pilsdrupās. Tas paredzēts šovasar 30. jūlijā, kad Ērģemes kapos notiks ikgadējie tradicionālie kapu svētki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada pašvaldības kultūras darba organizatore Līga Lāne stāsta, ka šis pasākums plānots visas dienas garumā un iecerēts viduslaiku stilā. Rīkotāji ir jau uzrunājuši mūziķus, kas varētu sniegt koncertu, bet pagaidām to vārds netiek atklāts, jo mūziķi nav devuši piekrišanu. L. Lāne prognozē, ka, iespējams, vasaras periodā visi skatuves mākslinieki par uzstāšanos prasīs salīdzinoši lielu samaksu, jo jau rudenī atkal tiek prognozēts nākamais Covid-19 uzliesmojums.

Taču, neskatoties uz drūmajām prognozēm, darba grupa uzsākusi apkopot visas idejas un likt vienkopus, lai izveidotu pasākuma scenāriju. Tradicionāli šajā dienā skatītājus priecēs vietējie pagasta pašdarbnieki. Tiek domāts, ka dienas izskaņā būs arī zaļumballe.

“Pirms daudziem gadiem Ērģemes pilsdrupu vārds izskanēja tuvākā un plašākā apkārtnē, jo te notika populāras zaļumballes. Mums ir vēlme atjaunot šo tradīciju. Arī nākamgad šajā vietā plānots vērienīgs pasākums, jo vēsturiskajai viduslaiku pilij svinēsim 700. gadadienu,” stāsta viena no darba grupas pārstāvēm L. Lāne.

 Turnas tautas nama ilggadējā vadītāja Līga Krama, kura darbojās arī ar dramatisko kolektīvu, stāsta, ka jau kopš aizvadītā gada decembra kolektīvs strādā kopā ar jauno režisori Baibu Karpovu. Vietējie aktieri iestudē jaunu izrādi, kuru plānots atrādīt Ērģemes pagasta svētku ietvaros. Tie jau trešo  gadu notiek trīs dienu garumā. Šogad svētku kulminācija paredzēta Ērģemes pilsdrupās notiekošajā pasākumā 30. jūlijā. Plānots, ka būs arī īpaša diena veltīta bērniem. Tāpat ir iecere turpināt pērn aizsākto vides objektu konkursu, kur atbalstīja daudz vietējo pagasta iedzīvotāju.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.