Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Varbūt noder?

www.pexels.com

Svaigie ķirbju, burkānu un tomātu salāti

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Brigita Skaistkalne

Gabals ķirbja, burkāns, tomāts, puravs, skābais krējums, majonēze vai bezpiedevu jogurts, sāls.

Rudenī, kad ķirbji jau novākti, tos iespējams izlietot ne tikai izgrebtiem Halovīnu dekoriem, bet arī gardu maltīšu – gan sāļāku, gan saldāku – pagatavošanai. Lieliski garšos arī šādi salāti.

Ķirbja gabalu – to varam ņemt pat proporcionāli vairāk nekā citas salātu sastāvdaļas – nomizoju un sarīvēju uz rupjās rīves. Svaigu burkānu nomazgāju, notīrīju un arī sarīvēju. Purava balto daļu sagriezu pusgredzenos. Gabaliņos sagriezu tomātu. Visu, piekaisot arī sāli pēc garšas, samaisīju ar mērci, ko šoreiz pagatavoju, sajaucot kopā skābo krējumu ar majonēzi, taču droši vien tai varam izmantot arī veselīgāko bezpiedevu jogurtu. Baudot šos svaigos salātus, ķirbja garša nemaz nebija jūtama.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saldie un gardie ķirbju kēksiņi

2 olas, 1 krūze cukura, 1 krūze ar kaudzi miltu, 1 krūze sablendēta ķirbja, ¼ krūzes augu eļļas, 1 ēdamkarote malta kanēļa, šķipsniņa sāls, 1 tējkarote cepamā pulvera, vaniļas cukurs garšai, 1/3 tējkarotes kurkumas.

Visgardāko kēksiņu receptes meklējot, atradu šo, taču vajadzīgās mērvienības te bija minētas… krūzēs. Lai noskaidrotu, cik tad īsti liels ir šis trauks, jo konditorejā rezultāts galvenokārt ir atkarīgs no precizitātes, sameklēju, ka krūzē ietilpst 236 mililitri šķidruma. Tik precīzi jau nu nemērīju, tādēļ izmantoju “veculaiku” tējas tasīti, kas tilpumā ir nedaudz mazāka par ierasto 250 mililitru glāzi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ķirbi nomizoju, sagriezu gabaliņos un katlā pavisam nelielā ūdens daudzumā vārīju, līdz tas kļuva mīksts. Piekaisīju kurkumu krāsai un ar kartupeļu stampiņu visu saberzu viendabīgā biezenī. Protams, labs palīgs te ir blenderis.

Bļodā miltus, cepamo pulveri, kanēli, sāli, cukuru un vaniļas cukuru rūpīgi samaisīju kopā. Olas sakūlu citā traukā, pielēju eļļu un sajaucu. Tad pievienoju ķirbju biezeni un atkal labi samaisīju.

Sausajā miltu maisījumā veidoju iedobi un ielēju tajā olu un ķirbju masu. Veikli sajaucu, lai milti tikai iemaisās mīklā. Ilgi jaukt nevajag, jo tad kēksiņi nebūs gaisīgi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mīklu, nepiepildot līdz pašai augšai, jo cepoties tā pacelsies, izliku 12 papīra veidnītēs, ko, savukārt, ievietoju kēksu cepamās veidnes iedobītēs. Veidni liku līdz 180 – 190 grādiem uzkarsētā cepeškrāsnī uz apmēram 20 minūtēm. Gatavos kēksiņus, kas ir saldi un labi garšo pie tējas vai kafijas arī bez cukura, atdzesēju, pēc tam, izmantojot glazūras zīmuli, veidoju atbilstošus zīmējumus – Halovīns taču tuvojas!

Biezpiena un ķirbju kēkss ar medu

200 gramu rīvēta ķirbja, 3 olas, 200 gramu cukura, 1 ēdamkarote medus, 2 ēdamkarotes mannas, 1 ēdamkarote kartupeļu cietes, 1 tējkarote sodas, 100 mililitru augu eļļas, 2 paciņas biezpiena, milti, kanēlis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārskatot savas pagatavoto ēdienu fotogrāfijas, atradu vēl kādu neaprakstītu recepti, jo šo kēksu cepu jau pavasara pusē un tad tas vairs nebija tik aktuāli. Nu gan ir īstais laiks, jo ķirbi jau varam “kaut nost”.

Olas saputoju kopā ar cukuru, piemaisot arī mannu, medu un kartupeļu cieti. Pēc tam piejaucu biezpienu un rīvēto ķirbi. Pielēju augu eļļu, piekaisīju sodu, šķipsniņu sāls un miltus pēc vajadzības – apmēram trīs ēdamkarotes vai mazliet vairāk, to daudzums atkarīgs no ķirbja un biezpiena sulīguma. Mīklai jāsanāk pabiezai, taču joprojām līstošai. To lēju kēksu cepamajā veidnē un ar apļveida kustībām iemaisīju mīklā arī kanēli. Cepu līdz 180 grādiem uzkarsētā cepeškrāsnī līdz gatavībai un atdzesēju veidnē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.