Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ķēķa stāsti


Foto: pexels.com

Cāļa krūtiņas fileja ar kvinojas salātiem

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Brigita Skaistkalne

● 400 gramu cāļa krūtiņas fileju,

● sāls,

● pipari,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

● 2 tējkarotes Provansas garšvielu maisījuma,

● 1 glāze kvinojas,

● 60 gramu spinātu lapiņu,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

● 50 gramu olīvu,

● 200 gramu ķiršu tomātiņu,

● olīveļļa,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

● 2 ēdamkarotes Dižonas sinepju,

● 60 mililitru balzametiķa.

Lai baudītu kādu neikdienišķāku maltīti, sameklēju šo recepti, jo kvinoju ēdienkartē līdz šim esmu iekļāvusi reti. Taču vajadzētu biežāk, jo kvinoja ir uzturvielām bagāts amarantu dzimtas graudaugs, ko audzē ēdamo sēklu dēļ. Izlasīju, ka tā ir vērtīga ar šķiedrvielām, minerālvielām, antioksidantiem, kā arī satur visas neaizstājamās aminoskābes. Pagatavošana ir vienkārša un ātra: proporcijās 1 : 2 to vāra ūdenī 10 – 20 minūtes (atkarībā no tās krāsas, jo veikalos ir četru veidu kvinoja – baltā, brūnā, sarkanā un melnā, atsevišķi ražotāji pārdod pat trīskrāsu kvinojas maisījumu, kas ēdienā izskatās dekoratīvi), līdz ūdens ir izvārījies un sēkliņas ir mīkstas. Tās pirms vārīšanas vēl varam arī pusminūti apcept, tad uzliet verdošu ūdeni attiecībās 1 : 2, pavārīt minūtes septiņas un pēc tam apsegtas apmēram pusstundu uzbriedināt. Kvinoju iespējams izmantot kā pamatēdienu vai dažādu salātu un pat saldo ēdienu sastāvā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Divkrāsu kvinojas 125 gramu paciņu izvārīju pēc norādījumiem uz iesaiņojuma.

Cāļa krūtiņas mazās filejas noskaloju, apsusināju, pārkaisīju ar sāli, pipariem un Provansas garšaugu maisījumu. Pannā sakarsētā olīveļļā apgrozot tās apcepu no abām pusēm, pēc tam uzliku pannai vāku un uz nelielas uguns izcepu gatavas.

Mērci pagatavoju, sakuļot kopā balzametiķi (labāk izvēlēties gaišo) ar sinepēm un 60 mililitriem olīveļas, piekaisot arī sāli, piparus un cukuru pēc garšas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Olīvas sagriezu četrās daļās. Ja izmantojam ķirštomātiņus, tos labāk pārgriezt uz pusēm. Tā kā te ņēmu nelielus plūmju tomātus, tos sagriezu gabaliņos. Abas šīs sastāvdaļas samaisīju ar izvārīto kvinoju, piejaucu arī pusi no pagatavotās mērcītes un noskalotas un apsusinātas spinātu lapiņas. Kvinojas salātus liku uz šķīvja kopā ar šķēlēs sagrieztu sacepto cāļa krūtiņas fileju un pārlēju ar atlikušo mērci. Šāds veselīgs ēdiens, kura pagatavošana aizņēma apmēram pusstundu, noder gan vieglām vakariņām, gan līdzņemšanai uz darbu. Labu apetīti!

Kvinoja ar bumbieriem, spinātiem un dzērvenēm

● 1 glāze kvinojas,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

● 2 glāzes ūdens, sāls,

● 2 bumbieri,

● 2 saujas spinātu,

● 1 sauja pekanriekstu vai valriekstu,

● 1 sauja dzērveņu.

Mērcei:

● 4 ēdamkarotes olīveļļas,

● 3 ēdamkarotes balzametiķa,

● 2 ēdamkarotes kļavu sīrupa vai 1 ēdamkarote medus.

Divkrāsu kvinoju izmantoju vēl kāda ēdiena pagatavošanai, šoreiz – kopā ar bumbieriem, spinātiem un dzērvenēm. Viegli un veselīgi salāti vakariņām bija garantēti.

Kvinoja jānoskalo, jānokāš, jāber katlā, jāpārlej ar ūdeni un, pievienojot sāli, jāvāra uz lēnas ūdens apmēram 20 minūtes. Tad to ar dakšiņu vēl varam labi “uzbužināt” un pārbērt bļodā. Vēl vienkāršāk būs, ja iegādāsimies iesaiņojumu ar vairākām kvinojas porciju paciņām, piemēram, pa 125 gramiem. Tad atliks tikai izraudzīties vajadzīgo daudzumu atkarībā no ēdāju skaita un rīkoties pēc norādījumiem uz iepakojuma.

Bumbierus nomazgāju un sagriezu nelielos gabaliņos, pievienoju izvārītajai kvinojai, pieliku arī noskalotas spinātu lapiņas, lielākās vēl pārgriežot, kā arī dzērvenes un pekanriekstus.

Atsevišķā bļodiņā labi samaisīju mērcei paredzētās sastāvdaļas: olīveļļu, balzametiķi un šķidru medu. Pagatavoto mērci pārlēju salātiem un visu rūpīgi sajaucu. Man garšoja.

Auzu miltu pankūkas ar banāniem

● 2 banāni,

● 100 gramu auzu pārslu vai auzu miltu,

● 2 olas,

● ½ tējkarotes cepamā pulvera,

● ½ tējkarotes kanēļa,

● šķipsniņa sāls,

● mazliet piena vai ūdens,

● augu eļļa cepšanai.

Banānus, kas ir vispieejamākie visu gadu, parasti ēdu, lai remdētu apetīti. Taču, kad jau ir baudīta sātīga maltīte, tos vairs negribas, un tā tie savā nodabā nogatavojas arvien vairāk. Veikalā parasti cenšos iegādāties zaļākus banānus, bet tie siltumā tāpat reizēm jau pagūst noklāties ar vasaras raibumiņiem līdzīgiem punktiņiem. Tad nu jāsteidz tiem dot vēl kādu iespēju – pārvērsties gardā našķī. Visvienkāršāk ir izcept pankūkas, šoreiz – no auzu miltiem.

Gatavus banānus nomazgāju, apsusināju, nomizoju un ar kartupeļu stampiņu saspaidīju biezenī. To varam paveikt arī ar dakšiņu. Pievienoju olas, sāli, kanēli un, pakāpeniski iejaucot, arī pilngraudu auzu miltus kopā ar cepamo pulveri, lai veidojas viendabīga masa. Visbeidzot pielēju un iemaisīju mazliet piena, raugoties, lai mīkla būtu skābā krējuma konsistencē, jo tā daudzums var būt atkarīgs gan no banānu, gan olu lieluma. Ar karoti liku masu vidēji karstā ar augu eļļu ietaukotā pannā un cepu pankūkas no abām pusēm, līdz tās kļuva brūnas. Gatavas tās varam pārkaisīt ar pūdercukuru. Labi garšoja kopā ar kādu karotīti šķidra medus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.