Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valsts prezidenta vizīte Smiltenes novadā atstāj daudz pozitīvu iespaidu

Darba vizītes ietvaros Smiltenē Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs tikās ar iedzīvotājiem, ar viesošanos mūspusē viņu sveica bijusī Smiltenes vidusskolas skolotāja Ligita Blīgzna.
FOTO: ILMĀRS ZNOTIŅŠ, VALSTS PREZIDENTA KANCELEJA

Aizvadītajā piektdienā Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs darba vizītē apmeklēja Smiltenes novadu. Vizītes laikā viņš tikās ar Smiltenes novada pašvaldības vadību, uzņēmējiem, kā arī apmeklēja vairākas novadam zīmīgas vietas un tikās ar iedzīvotājiem. Smiltenes vidusskolā bija sapulcējušies desmitiem iedzīvotāju, kuri bija mērojuši tuvāku un tālāku ceļu, lai klātienē ieraudzītu Valsts prezidentu, lai viņam ko pajautātu. Tikšanās dalībnieku vidū bija pašvaldības iestāžu darbinieki, ģimenes ar bērniem, jaunieši, seniori.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Man tiešām ir prieks būt šeit un pavadīt ļoti skaistu vasaras dienu. Es neatceros, kad pēdējoreiz biju Smiltenē, bet tad, kad es biju ceļā uz šejieni, man bija atklājums, ka tagad Ape ir Smiltenes novadā. Pozitīvi iespaidoja tas, ko es redzēju, braucot pa ļoti sakoptu novadu, tostarp redzot, kā strādā uzņēmumi, daudzfunkcionālo pakalpojumu centrs. Man ir prieks šodien tikties šeit ar jums. Es vienmēr esmu arī šādās sarunās teicis, ka es nesolu, ka varu atrisināt visu, bet es varu kaut pamudināt, pievērst valdības, Saeimas uzmanību gan,” diskusijas iesākumā teica E. Rinkēvičs.

Brīdī, kad tika dots vārds iedzīvotājiem, lai uzdotu jautājumus, pirmais drosminieks bija astoņgadīgais Kristers Tarasovs, kurš prezidentam pajautāja, kāds ir viņa mīļākais sporta veids. Prezidenta kungs atzina, ka priekšroku dod velobraukšanai. Turpinot diskusiju, arī Kristers atzina, ka pievērsies velosportam, īsi pirms došanās tikties ar prezidentu viņam bijis velotreniņš.

Tālāk sekoja jautājumi par visdažādākajām tēmām – iedzīvotāju labklājību, līdzekļu ekonomiskumu un esošo ieguldījumu izmantošanu, jaunatnes jomas attīstību, izskanēja arī jautājumi, kas attiecas uz ārpolitiku, valsts aizsardzības mācību, valsts drošību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts prezidents atgādināja, ka valstiskā līmenī tiek darīts viss, lai sliktākais scenārijs nepiepildītos, nedrīkst atslābt, tāpēc bieži vien lēmumi par budžetu, naudas lietām notiek par labu aizsardzības sistēmai, iekšlietām, līdz ar to ne vienmēr uzreiz var atrisināt visas lietas arī citās jomās. Kāds jautājums pat uzjautrināja publiku, jo bija no tēmas, par ko ikdienā nemaz nebija aizdomājies neviens no klātesošajiem.

Prezidentam tika adresēti jautājumi arī par lielākajiem izaicinājumiem savā amatā. “Tas dažreiz ir tas lielākais izaicinājums, ka es saprotu, ka kaut vai no vienas šādas tikšanās cilvēki arī gaida kaut ko praktisku, saprotot, ka uzreiz visas problēmas neatrisinās. Jā, prezidentam raksta iesniegumus un vēstules par visu, bieži vien par ļoti sarežģītām un sāpīgām problēmām,” atklāja E. Rinkēvičs.

Diskusijas izraisīja arī citas tēmas. “Es pārstāvu viensētas. Dzīvoju Launkalnes pagastā. Tā vide, kur es dzīvoju, saprot, ka ar visu pašiem ir jātiek galā, tā arī darām, tāpēc nav arī nekādu pārmetumu vai norādījumu pašvaldībai. Atgriežoties pie Latvijas tēmas, pārstāvu arī mežsaimniekus. Šobrīd ir ļoti aktuāls jautājums par sugu un biotopu aizsardzību un vēlētos dzirdēt arī jūsu viedokli, jo mežs Latvijā tiek apsaimniekots gadsimtiem un mūsu pašu cilvēki sagatavo ļoti negatīvus pārskatus par sugu un biotopu aizsardzību, mēs, mežsaimnieki, tā nedomājam. Un, ja jums ir tā iespēja kaut ko šajā jautājumā pavirzīt uz vienu vai otru pusi, tad tas rūpīgi jāizvērtē, jo reizēm šķiet, ka mēs sevi noniecinām par daudz,” diskusijās pauda Gunta Dudele.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts prezidents atklāja, ka viņam pagājušajā gadā bijusi iespēja tikties gan ar mežsaimniekiem, gan kokrūpniekiem, gan ar dabas aizsardzības entuziastiem, nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, uzklausot visu iesaistīto pušu viedokļus. Zinot par problēmjautājumiem, kas saistīti ar aizsargājamām teritorijām, tostarp dabas liegumiem, viņš sniedza garu un plašu atbildi. “Es cenšos mudināt lēmumu pieņēmējus uz tādu saprātīgu braukšanu pa ceļa vidu, nevis pa grāvjiem. Diemžēl man ir sajūta, ka ļoti daudzās jomās tiek pārspīlēts, tad mēs attopamies, bet nevis pakoriģējam un cenšamies iet uz priekšu, bet aizskrienam otrā virzienā. Zinu, ka šobrīd notiek diezgan karstas diskusijas, bet es gribu, lai mēs skatāmies uz mūsu mežu, kokapstrādi divējādi – kā mūsu nacionālo bagātību, kas ir vajadzīga paaudzēm, bet arī kā uz vienu no Latvijas tautsaimniecības nozarēm, kas dod arī ienākumus, tāpēc pilnībā atteikties no mežizstrādes mēs nevaram. Tas, kas man ļoti nepatīk, – tajā brīdī, kad mežsaimnieks atrod kādu biotopu, viņš saprot, ka tūlīt pat kāds uzliks liegumu, viņš pat sāk izcirst mežu ātrāk nekā viņš ir gatavs to aizsargāt, tas jau parāda, ka kaut kas vairs nav kārtībā, ka sākam par daudz cilvēkus ierobežot, un, ja viņi sāk jau tā reaģēt, tad efekts ir negatīvāks par pozitīvo – vēlamo,” pamatoja E. Rinkēvičs.

Tā kā tikšanās noritēja dienu pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām, Valsts prezidents izmantoja iespēju un aicināja ikvienu balsstiesīgo piedalīties vēlēšanās.

Tuvāk diskusiju izskaņai no zāles izskanēja jautājums, ar kādām atziņām Valsts prezidents atgriezīsies mājās pēc vizītes Smiltenes novadā. Kā vienu no tām E. Rinkēvičs minēja, ka noteikti būs jābrauc uz šo pusi vēl, jo viņš jau zina, kas būtu tas, ko Smiltenes novadā vēlētos vēl apskatīt. Kas zina, varbūt kādā brīdī viņu kāds varēs pamanīt tādā neoficiālā gaisotnē, jo mūspusē nolūkojis velo dabas takas, kuras labprāt izbrauktu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No klātesošajiem izskanēja pateicības vārdi. “Paldies jums par to, ka jūs tagad un šajā brīdī esat mūsu prezidents,” teica Ligita Blīgza, pēc kuras vārdiem publika pievienojās ar skaļiem aplausiem. Viņa par piemiņu no šīs tikšanās reizes prezidenta kungam pasniedza peoniju ziedu pušķi.

Labu vārdu netrūka. “Man ir liels prieks, ka mums beidzot ir prezidents – dzīvs cilvēks ar miesu un asinīm un brīnišķīgu humora izjūtu. Lai Dievs dod jums labu veselību un stingri turēties pie sava es. Un šī ir tā reize, kad man nav kauns par Latvijas prezidentu,” pauda Ina Ābelīte.

Iespaidiem bagāts mirklis izvērtās brīdī, kad prezidents jau bija devies ārā pa durvīm, ātri vien izveidojās gara rinda, daudzi vēlējās nofotografēties ar Valsts prezidentu un tāda iespēja nevienam netika liegta. E. Rinkēvičam pie pleca stājās bērni, seniori, jaunieši un pieaugušie, kuri visi kā viens atzina, ka šī viņiem bijusi pozitīvām emocijām piepildīta diena un foto vai selfijs kopā ar Valsts prezidentu būs tam par atgādinājumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ja jau prezidents reiz pie mums ir atbraucis, tad nolēmu, ka jādodas uz šo tikšanos. Līdz šim viņu biju redzējusi tikai pa televizoru un presē. Man viņš simpatizē ar to, ka gatavs nākt pie iedzīvotājiem, ir vērsts uz cilvēkiem un pēc dabas tāds ļoti pozitīvs. Esmu priecīga, ka man bija iespēja viņu satikt, paklausīties. Radās ļoti pozitīvs iespaids par viņu gan kā par prezidentu, gan kā par cilvēku. Ļoti priecājos, ka aizgāju, būtu nožēlojusi, ja nebūtu gājusi,” atzina Pārsla Sīkā.

Šī bija Valsts prezidents 24. reģionālā darba vizīte. “Smiltenes novadā dzirdētais vēlreiz apliecina, ka arī ekonomiski spēcīgu reģionu tālākai attīstībai kritiski svarīga ir mājokļu un finansējuma pieejamība. Lai arī abi jautājumi jau ir valdības dienaskārtībā, nepieciešami konkrēti rezultāti. Prieks, ka pēc šodienas vizītes varu tikai pievienoties novada sauklim – “Smiltenes novadā sanāk!”. Novadā ir ražojoši un eksportējoši uzņēmumu, kuri aktīvi piedalās savas apkārtējās vides labiekārtošanā un novada sabiedriskajā dzīvē. Savukārt Smiltenes sociālo pakalpojumu centrs ir lielisks piemērs gan tam, kādai jābūt mūsdienīgai infrastruktūrai un pakalpojumiem visu sabiedrības grupu iespēju paplašināšanai, gan arī veiksmīgai pašvaldības un nevalstiskā sektora sadarbībai. Un kopumā man ir gandarījums par Smiltenes novada augsto ekonomisko aktivitāti un līdzsvaroto attīstību visā novadā,” iespaidos pēc darba vizītes dalījās Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Vizītes sākumā Valsts prezidents tikās ar Smiltenes novada pašvaldības vadību un apmeklēja arī daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centru “Īve”, kur tikās ar biedrības “Cerību spārni” pārstāvjiem. Smiltenes novada apmeklējuma laikā Valsts prezidents iepazinās ar novada uzņēmēju ikdienu, apmeklējot piena pārstrādes uzņēmumu AS “Smiltenes piens”, augļkopības uzņēmumu SIA “Very Berry” un mazumtirdzniecības veikalu tīkla “top!” tirdzniecības vietu. Darba vizītes laikā Valsts prezidents apmeklēja ar Smiltenes novada uzņēmēju atbalstu atjaunoto Smiltenes baznīcu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.