Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas un Smiltenes uzņēmējus sumina Vidzemnieku dārza svētkos

Šajā trešdienā notikušajos Vidzemnieku dārza svētkos Ungurmuižā nominācijā “Saimniecība 2023” balvu saņēma Ērģemes pagasta zemnieku saimniecība “Purmaļi” un ilggadējais dārzeņu audzētājs Vilnis Vehi (attēlā kopā ar meitu Valēriju). Svinīgajā pasākumā piedalījās arī Valkas novada pašvaldības Attīstības, projektu un tūrisma nodaļas vadītājs Toms Simtiņš (attēlā no kreisās), V. Vehi dzīvesbiedre Evija Zeme un Valkas novada pašvaldības priekšsēdētāja Gita Avote. Foto: No Valkas novaa pašvaldības arhīva

“Man ir prieks, ka cilvēkiem patīk tas, ko esmu paveicis un izaudzējis. Ir gandarījums, ka manus darba augļus cilvēki pērk un atzīst par labiem. Protams, ka šis apbalvojums man bija pārsteigums. Taču, ikdienā strādājot, tas nav mērķis un būtiskākais manā dzīvē – saņemt balvas un uzslavas,” “Ziemeļlatvijai” teic Ērģemes pagasta zemnieku saimniecības “Purmaļi” saimnieks, ilggadējais dārzeņu audzētājs Vilnis Vehi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trešdien, 16. augustā, Cēsu novada Ungurmuižā notika tradicionālie Vidzemes plānošanas reģiona Uzņēmējdarbības centra rīkotie Vidzemnieku dārza svētki, kuros svinīgi sumināja Vidzemes novadu 11 uzņēmējus. Starp tiem bija ne tikai V. Vehi, bet arī uzņēmēji no Smiltenes novada – SIA “Janlo”. Medijiem paredzētajā informācijā norādīts, ka Ilvas un Jāņa Lodziņu ģimene saimnieko Latvijas vienā no skaistākajām ainavu vietām – Raunas Staburaga krastā. Ģimenes uzņēmums SIA “Janlo” izveidots 2011. gadā. Uz to pamudināja 2008./2009. gada ekonomiskā krīze. Novērtējot savas izglītības, prasmes un situāciju tirgū, tika nolemts sākt strādāt pašiem sev – izveidot uzņēmumu, kas nodarbojas ar mežizstrādi pēc klienta vēlmēm un iespējām. 

Savukārt zemnieku saimniecība “Purmaļi” ir viena no lielākajām lauka dārzeņu audzētājām Vidzemē. Grūti atrast tādu dārzeni, ko “Purmaļos” neaudzē, jo Vilnis Vehi savā saimniecībā audzē, sākot no siltumnīcu dārzeņiem – tomātiem, gurķiem un paprikas –, līdz pat zaļumiem, kabačiem un ķiplokiem. Vislielākās platības saimniecībā aizņem tradicionālās dārza kultūras – kartupeļi, kāposti, burkāni, bietes un sīpoli.

V. Vehi telefonsarunā apgalvo, ka viņam nav nepieciešama popularitāte, bet piekrīt garākai sarunai ar “Ziemeļlatviju”. Pēc tikšanās ar vietējo zemnieku to publicēsim kādā no nākamajiem laikraksta numuriem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Man tiešām nevajag slavu un popularitāti. Man patīk būt ēnā, iet un darīt. Pasākums bija neliela atpūta. Ļoti relaksējošs un mierīgā, vasarīgā gaisotnē,” atzīst Ērģemes pagasta uzņēmējs. 

Jāpiebilst, ka šogad, izvēloties no pašvaldību un reģiona uzņēmējdarbības atbalsta organizāciju pieteiktajiem “Vidzemes stāstu 2023” 32 pretendentiem, Vidzemes plānošanas reģions ņēma vērā “Jaunā Eiropas BAUHAUS” principus – skaisti, ilgtspējīgi, iekļaujoši. Katrs šī gada uzņēmēja stāsts ir arī lieliska novada vizītkarte un reģiona pērle.

UZZIŅAI

Vidzemes uzņēmēju iedvesmas stāstu pulkam pievienojušies vēl 11 uzņēmēji:

 • Smiltenes novada SIA “Janlo”;
 • Ogres novada ZS “Mētras”;
 • Limbažu novada SIA “Kokļu mežs”;
 • Cēsu novada SIA “Rakši”;
 • Gulbenes novada SIA “Leff”;
 • Valkas novada ZS “Purmaļi”;
 • Alūksnes novada ZS “Igaunīši”;
 • Varakļānu novada piemājas saimniecība “Cinīši”;
 • Valmieras novada SIA “Livo”;
 • Saulkrastu novada SIA “ASK Enterprise”;
 • Madonas novada A/S “Lazdonas piensaimnieks”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.