Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas “Rotu dārzs” atklāj savu dizaina darbnīcu

Ketija Šaldere un viņas meita Sindija iespēju robežās cenšas apmeklēt tuvākos tirdziņus un tikties ar cilvēkiem. Foto: No personīgā arhīva

Ketija Šaldere valcēniešiem un daudziem citiem pazīstama ar savu radīto rotu zīmolu  “Rotu dārzs”. Šis gads viņai ir ļoti īpašs, jo ir piepildījies gadiem lolotais sapnis – ideja par savu dizaina darbnīcu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim rotas tapušas dzīvoklī, kas nav bijis ērti ne pašai, ne klientiem. “Ideja par darbnīcas izveidi bija jau sen, jo bija vajadzīga sava telpa darbam. Pēc ilgstošas telpu meklēšanas un piedāvājumu izvērtēšanas ar vīru nolēmām par labu darbnīcas būvēšanai ģimenei piederošā īpašumā Skalbes ielā 11. Ideju izdevās realizēt, pateicoties mana vīra uzņēmībai un meistarībai,” pauž Ketija, kura piedāvā rotas, kas tiek veidotas pēc klientu individuālajām vēlmēm, izšuj dažādas piespraudes no dabiskiem akmeņiem, stikla pērlītēm, kristāliņiem, mežģīnēm, fliteriem un citiem skaistiem materiāliem.

“Rotu dārzs” ir valcēnietes pamatnodarbošanās pēdējos sešus gadus. Dizaina darbnīca durvis vaļā vēra jūnijā, un šo vietu Ketija raksturo šādi: “Šī ir vieta, kuras durvis atverot katru reizi sajūtamies kā svētkos. Vieta, kur strādāt un ģenerēt jaunas idejas. Vieta, kur piesēst un papriecāties par izdarīto. Un pats galvenais – vieta, kur satikties ar jums, mīļie klienti, jo tieši jūsu dēļ mēs to darām. Darbnīcas iekārtošana un papildināšana neapstāsies vēl ilgi, bet mēs jau tagad esam priecīgas par katru mūsu viesi. Cilvēku smaidi mums uzlabo dienu un iedvesmo radīt un attīstīties.”

Jāmin, ka par dizaina darbnīcu, tās plašumiem priecājas arī Ketijas meita Sindija, kurai arī patīk radoši izpausties. Proti, Sindija ar lielu azartu ir sākusi savu kazas piena ziepju un sojas vaska sveču liešanu, radot zīmolu “Ziedlapiņa”. Lai gan māte un meita viena otru atbalsta un palīdz, katrai esot sava “niša”, un tas arī esot bijis galvenais iemesls par nepieciešamību izveidot dizaina darbnīcu. “Priecājos, ka meitai arī ir idejas un talants. Kopā darbojoties, mēs cenšamies mūsu klientiem nekļūt garlaicīgas un paplašināt piedāvājumu. Piemēram, rudenī “Rotu dārzā” atgriezīsies ausainītes, bet “Ziedlapiņai” atkal taps skaisti adventes vainagi,” paskaidro Ketija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sociālajos tīklos viņa bija minējusi, ka dizaina darbnīcā iecerēts veidot meistarklases, lai katrs, kuram būtu tāda interese, varētu doties uz turieni un mācīties apgūt rotu darināšanu vai kādas citas skaistas un praktiskas lietas. Taujāta, vai šāda doma joprojām pastāv, Ketija atbild apstiprinoši. “Jā, šāda doma patiešām ir. Tā ir viena no iecerēm, kuru nākotnē vēlos realizēt. Bet, tā kā darbnīcā esam iekārtojušās salīdzinoši ļoti nesen un daudzas lietas vēl ir procesā, konkrētu laiku, kad taps kāda meistarklase, pateikt nevarēšu. Tiklīdz ideja būs realizējama, noteikti būs informācija “Rotu dārza” “Facebook” lapā,” viņa papildina.

Sindija uz dizaina darbnīcu dodas, lai allaž ķertos pie darba un izgatavotu kaut ko skaistu, kas iepriecinātu sevi vai citus.

Šobrīd dizaina darbnīcā uz vietas ir apskatāmas visas gatavās rotas, ziepes, sveces un tā tālāk. “Pārsvarā sanāk rotas šūt pēc individuāliem pasūtījumiem, un mani klienti zina, ka rotas ir jāpasūta laicīgi. Bet ļoti bieži gadās, ka kaut kas skaists ir nepieciešams tūlīt. Tad ar prieku piedāvāju jau gatavās rotas, kuras esmu izgatavojusi kādā brīvā brīdī. Komplektējam arī dāvanu komplektus, iepakojam gatavu pasniegšanai,” stāsta Ketija, kuras piedāvājumu papildinājusi piespraude ar stilizētu tautu meitas motīvu par godu dziesmu un deju svētkiem. Tāda piespraude tapusi mirkļa iespaidā un ieguvusi necerēti lielu popularitāti. “Klientu pasūtījumu realizācijas laikā tapa vairākas variācijas par šo piespraudi, spēlējoties ar matu toņiem, krāsu akcentiem un kroņu variācijām. Šīs piespraudes vēl joprojām piepilda manu pasūtījumu sarakstu, lai gan dziesmu svētki jau ir aizvadīti,” neslēpj rotu meistare, kura uzskata, ka darbā ar klientiem cenšas atrast īpašu pieeju katrai dāmai un izveidot tādu rotu, kādu pasūtītāja ir iecerējusi. Svarīga ir katra nianse. Piemēram, viņai ļoti labi padodas izšūt arī mājdzīvnieku portretus. Viņas vislielākā iedvesma ir daba. “Dabiskie akmeņi ir mana vājība, tos ielieku gandrīz visās rotās. Mani ļoti uzrunā akmens čipsi un to tekstūra. Tāpēc arī ir “Rotu dārzs”, dārzs, kur dzīvo putni, ziedi, tauriņi, bitītes, ķirzaciņas un tā tālāk. Dārza tēma ir ļoti plaša, atkarībā no sezonas un garastāvokļa to nemitīgi apspēlēju. Darbojoties esmu sapratusi, ka “pastāvēs, kas pārvērtīsies”. Ir jābūt mūžīgai izaugsmei un lielām ambīcijām, jāspēj nemitīgi piedāvāt jaunas lietas, neaizmirstot par kvalitāti. Jauni dizaini, kvalitatīvi materiāli, sezonāli krāsu salikumi un pozitīvisms ir neatņemama manas ikdienas sastāvdaļa. Noteikti nedrīkst baidīties eksperimentēt,” ir pārliecināta Ketija.

Viņa vērtē, ka uzņēmējdarbības iespējas ir tepat uz vietas, ja vien atrod savu nišu un klientu loku. “Lai gan dodamies arī izbraukuma tirdzniecībā, darbojos pārsvarā interneta vidē, un tas dod neierobežotas iespējas. Savas rotas esmu sūtījusi klientēm uz Austrāliju, Ziemeļameriku un citām vietām pasaulē,” papildina Ketija.

Viņa min, ka šobrīd dizaina darbnīcai nav konkrēta darba laika. “Vasarā uz vietas esam biežāk, ziemā noteikti vairāk tās būs nedēļas nogales. Ar mums viegli var sazināties, zvanot vai rakstot, un sarunāt ērtu tikšanās laiku darbnīcā,” dara zināmu Ketija.  

Par godu dziesmu un deju svētkiem tapusi piespraude ar stilizētu tautu meitas motīvu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.