Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas mūzikas skolā uzņems jaunus audzēkņus

FOTO: www.pexels.com

Rit vasaras brīvlaika pēdējais mēnesis, tātad tuvojas arī jaunais mācību gads. Tam pakāpeniski gatavojas arī Jāņa Cimzes Valkas mūzikas skola. Proti, nākamajā nedēļā notiks jaunu audzēkņu uzņemšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā stāsta J. Cimzes Valkas mūzikas skolas direktore Līga Veinberga, pēc iepriekšējo divu gadu grūtā perioda pagājušais pavasaris pierādīja, ka, neraugoties uz visiem šķēršļiem un sarežģījumiem, savu muzikālo kvalitāti Valkas mūzikas skolai ir izdevies noturēt. “To pierādīja uzstāšanās dažnedažādos pasākumos, kas pavasarī pēkšņi izbira kā no pārpilnības raga. Atceramies – vērienīgākais no tiem bija “Pavasara koncerts” jaunajā centrā pie Valkas autoostas, kur mūsu audzēkņi aizrautīgi muzicēja divu stundu garumā. Tikpat pārliecinoši un daudzsološi sevi pieteica paši mazākie “Pirmklasnieku koncertā”,” atgādina L.Veinberga.

Viņa arī atklāj – lai bērniem būtu iespēja mācīties tikai uz ļoti labiem instrumentiem, ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu mūzikas skola ir iegādājusies divus teicamas kvalitātes firmas “Yamaha” trombonus, kuri gaida rudeni un savus jaunos saimniekus. Attāluma un epidemioloģisko prasību dēļ esot pamainījies arī pedagogu sastāvs, un kolektīvā pēc Mūzikas akadēmijas beigšanas darbu uzsācis trompetes/trombona pedagogs Jānis Frīdenfelds.

L. Veinberga norāda, ka J. Cimzes Valkas mūzikas skolā profesionālās ievirzes izglītības pro­grammās iespējams mācīties klavieru, vijoles, kokles, saksofona, klarnetes, flautas, trompetes un trombona spēli, tiek piedāvāta arī retāk sastopama, tādēļ ekskluzīva instrumenta – obojas apmācība. Bērni ar izteikti skanīgām balsīm dzied kora klasē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā gadā mūzikas skolā būs arī jaunumi, piemēram, bērniem vecumā no 3 līdz 4 gadiem būs iespējams iepazīties ar mūzikas pamatiem ritmikas ansamblī “Do-re-mi”. Paredzēts, ka nodarbības notiks vienu reizi nedēļā (līdzmaksājums – septiņi eiro mēnesī).

Līdzīgi kā citus gadus, arī 2022./2023. mācību gadā 5-6 gadīgajiem bērniem tiek piedāvātas divas interešu izglītības programmas. “Kopā ar vecākiem bērna skolā iestāšanās brīdī vienosimies, kura no šīm grupām bērnam ir piemērotākā,” papildina L. Veinberga.

Turpināsies arī pagājušajā gadā uzsāktā interešu izglītības programma – instrumentu spēle skolas vecuma bērniem un pieaugušajiem. Šis apmācību veids gan ir par pašizmaksu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

UZZIŅAI

Jaunu audzēkņu uzņemšana J. Cimzes Valkas mūzikas skolā Semināra ielā 25 notiks 24.. 25., 26. augustā no pulksten 16 līdz 18. Nepieciešamības gadījumā interesentiem tiks nodrošinātas konsultācijas. Uz uzņemšanu bērni aicināti sagatavot vienu dziesmu, kā arī nepieciešams bērna personu apliecinošs dokuments.

Tradicionāli uz jaunā mācību gada svinīgo sākumu, kas notiks ārā, J. Cimzes Valkas mūzikas skola aicina 31. augustā pulksten 12.

Uzsākot mācību sezonu, svētku noskaņu pilsētā palīdzēs radīt tautas mūzikas kapela “Sudmaliņas”, muzicējot 31. augustā pulksten 10.30 pie veikala “Top”. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.