Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Izsludināta pieteikšanās pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmās

Publicitātes attēls

Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) un Valsts izglītības satura centrs (VISC) aicina vispārizglītojošo un profesionālo skolu pedagogus 2024. gada augustā apgūt vairākas pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmas mācību jomā “Kultūras izpratne un pašizpausme mākslā”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pedagogiem, kuri pasniedz mācību priekšmetus “Vizuālā māksla”, “Mūzika”, “Teātra māksla”, “Literatūra”, pamatkursus “Kultūras pamati”, “Kultūra un māksla I”, “Literatūra I”; padziļinātos kursus “Kultūra un māksla II”, “Latviešu valoda un literatūra II”, noderīga būs programma Jaunrades darbu vērtēšana “Kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā” mācību jomas priekšmetos”. Mācību dalībnieki paplašinās izpratni par jaunrades procesu un tā mācīšanu, jaunrades darbu vērtēšanu un pašvadītas mācīšanās lomu skolēna izaugsmē. Šajā programmā īpaši aicinām iepriekšējo gadu LKA īstenoto profesionālās kompetences pilnveides programmu teātra mākslā beidzējus – šī būs iespēja nostiprināt zināšanas un gūt jaunu pieredzi par to, kā organizēt pilnu radošu procesu un vērtēt tā gala rezultātu, kā arī iepazīties ar citu mākslu skolotājiem un redzēt viņu veikumu. Programmas pedagogu vidū būs Ilze Mazpane, Valērija Frolovičeva, Ļevs Rusilo, Elizabete Palasiosa, Andris Vecumnieks un citi. Programmas norise tiek plānota divos posmos: 2024. gada 12. – 15. augustā (gan klātienē, Rīgā, Ludzas ielā 24, gan vienu dienu attālināti), kā arī noslēdzošā mācību diena – 26. oktobrī klātienē.

Mācību priekšmetu “Mūzika”, “Teātra māksla”, “Sports un veselība”, kā arī pamatkursu “Kultūras pamati”, “Kultūra un māksla I” un “Sports un veselība vidusskolai” skolotāji tiek aicināti pieteikties programmai  “Kustību māksla starpdisciplinaritātei mācību jomu “Kultūras izpratne un pašizpausme mākslā” un “Veselība un fiziskā aktivitāte” skolotāju darba pilnveidošanai”. Šīs programmas ietvaros skolotāji papildinās izpratni par dažādiem kustību mākslas veidiem un to izpausmes formām, uzlabos prasmi integrēt kustību mākslai raksturīgos mākslinieciski estētiskos un pedagoģiskos principus un paņēmienus dažādos mācību priekšmetos. Nodarbības vadīs tādi nozares profesionāļi kā Guna Ezermale, Edmunds Veizāns, Gunta Bāliņa, Dace Smirnova, Ginta Pētersone, Rita Lūriņa u.c. Programmas dalībniekiem nav nepieciešama īpaša fiziskā sagatavotība vai prasmes, programmā var piedalīties arī bez priekšzināšanām kustību mākslā. Nodarbības notiks klātienē Rīgā, LKA teātra mājā “Zirgu pasts” 2024. gada 13. – 16. augustā.

Pedagogiem, kuriem nav specializētas izglītības skatuves mākslās, bet kuri vada vai plāno vadīt mācību stundas “Teātra mākslā”, piedāvājam programmu “Mācīšanās lietpratībai, īstenojot kursu “Publiskā uzstāšanās” un “Teātris un drāma” vidusskolā”. Šīs programmas dalībnieki iegūs pamatprasmes un zināšanas dažādu publiskās uzstāšanās veidu jaunradē un procesā. Tāpat programmā iekļautas apmācības drāmas kā mācību metodes praktisko paņēmienu pielietojumam, lai veicinātu skolēna radošo pašizpausmi, attīstītu sadarbības un problēmu risināšanas prasmes. Nodarbības vadīs Kārlis Krūmiņš, Uģis Segliņš, Anna Klēvere, Anita Sproģe, Santa Grīnfelde, Ruta Vītiņa u.c. Nodarbības notiks klātienē Rīgā, LKA teātra mājā “Zirgu pasts” 2024. gada 19. – 22. augustā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jauna un aktuāla profesionālās pilnveides programma tiek piedāvāta vidusskolas mācību priekšmetu “Kultūras pamati”, “Kultūra un māksla I”, “Kultūra un māksla II”, “Projekta darbs” un citu priekšmetu skolotājiem: “Laikmetīgās mākslas pieredze un mācīšanas metodika”. Šajā programmā skolotāji pilnveidos laikmetīgās mākslas mācīšanas metodikas profesionālo kompetenci, aplūkojot gan tēmas teorētiskos aspektus, gan paši praktiski darbojoties. Programmas docētāju vidū būs tādi profesionāļi kā Igors Gubenko, Ivars Šteinbergs, Andris Vecumnieks, Ilze Mazpane, Kristīne Simsone u.c. Programmas saturs plānots sadarbībā ar programmu “Latvijas skolas soma”, Latvijas Laikmetīgās mākslas centru un Rīgas Starptautisko kino festivālu. Nodarbības notiks klātienē, dažādās norises vietās Rīgā 2024. gada 20. – 23. augustā.

Visas piedāvātās profesionālās kompetences pilnveides programmas ir bez maksas, katras programmas apjoms – 36 stundas. Dalībnieku vietu skaits ierobežots. Pieteikšanās programmām šeit: https://lka.edu.lv/lv/gribu-studet-akademija/talakizglitiba/

Dana Daugule, Latvijas Kultūras akadēmija

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.