Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valgas pamatskola iegūst trešo vietu iebiedēšanas apkarošanā

Foto: valgapk.edu.ee

Pagājušajā nedēļā Igaunijā notika ceremonija, kurā kustība “Skola bez iebiedēšanas” piešķīra “Gada iebiedēšanas novēršanas” balvu. Tajā Valgas pamatskola saņēma trešo godalgu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Labākās skolas cīņā ar iebiedēšanas novēršanu titulu ieguva Antslas ģimnāzija no Veru apriņķa, otrajā vietā ierindojās Tallinas Lasnamē ģimnāzija.

Kā norādīja izglītības un zinātnes ministre Kristīna Kallasa, sistemātiska un konsekventa iebiedēšanas novēršana ir vienīgais veids, kā novērst incidentus un ietekmēt procesus skolās.

“Skolām ir ārkārtīgi svarīga loma drošas mācību vides nodrošināšanā, jo bez tās nevar koncentrēties uz zināšanu apguvi un visa mācību efektivitāte kļūst apšaubāma,” sacīja Kallasa. “Iebiedēšanas novēršanā iesaistīto pūļu rezultāti neaprobežojas tikai ar konkrētu skolu, bet rada tolerantāku un drošāku sabiedrību ikvienam.”

Kustība “Skola bez iebiedēšanas” Igaunijā dibināta 2012. gadā ar mērķi padarīt Igaunijas skolas brīvas no iebiedēšanas. Šim nolūkam Igaunijas skolām tiek sniegtas zinātniskas un uz pierādījumiem balstītas iebiedēšanas novēršanas metodes, tiek veikta regulāra uzraudzība un vairota izpratne par iebiedēšanu un tās novēršanas veidiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.