Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vācietis Tomass Krīgers Smiltenes novadā mūrē ekonomiskās un efektīvās raķeškrāsnis

Publicitātes foto.

Lai ikvienu iedrošinātu savā ikdienā ieviest kaut mazus, bet planētai draudzīgus dzīves paradumus, pagājušajā gadā uzsāktā dzīvesstila pieredzes apmaiņas kampaņa “Es daru tā!” dod iespēju kopumā 90 videostāstos smelties idejas no dažādiem cilvēkiem, kā ar prieku dzīvot dabai draudzīgāk. Kampaņas ietvaros aktrise un kostīmu māksliniece Madara Botmane viesojās Smiltenes novada “Lejas Varicēnos” pie Latvijā dzīvojošā vācieša Tomasa Krīgera, kurš mūrē raķeškrāsnis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tomass Krīgers Latvijā dzīvo jau 14 gadus un savā ikdienā piekopj permakultūras pamatprincipus. Viņam patīk zaļais dzīvesveids un ekoloģiskā būvniecība, kurā tiek izmantots māls un koks. “Es gribu parādīt cilvēkiem, kā dzīvot bez ķimikālijām, ķīmiskā mēslojuma, bez betona un cementa,” stāsta Tomass. Viņš ir pārliecināts, ka iespējams izveidot skaistas būves, ņemot no dabas to, ko tā dod.

Tomasa specialitāte ir raķeškrāšņu mūrēšana. Šādas krāsns izgatavošana ir diezgan lēta, jo tiek izmantoti tādi materiāli kā māls un akmeņi. Tāpat arī nepieciešama metāla muca un gara metāla caurule. Ekonomiskā raķeškrāsns ne tikai lieliski apsilda ēku, bet ir arī videi draudzīga, jo degšanas laikā radušās dūmgāzes pilnībā sadeg.

Permakultūras piekopējs norāda, ka raķeškrāsns patērē mazāk kurināmā. Turklāt kā kurināmo var izmantot ne tikai malku, kas ir visai dārga, bet arī kokmateriālu atgriezumus un zarus. Tomass izceļ raķeškrāsns efektivitāti: tā ātri uzsilda telpu un siltums ilgi saglabājas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kampaņas “Es daru tā!” ietvaros dažādi cilvēki publiski dalās ar savu pieredzi un ieradumiem, kas ļauj dzīvot dabai un planētai draudzīgāk. Tie saistīti gan ar atkritumu šķirošanu, “otras elpas” došanu savu laiku nokalpojušām lietām, energoefektīvu ēku būvniecību, bioloģisku pārtiku, pārdomātiem pirkumiem u.c. Videostāstos savā pieredzē dalās mūziķis Kaspars Zemītis, ceļotāja Zane Eniņa, kapsulas garderobes popularizētāja Laura Arnicāne, dziedātāja Katrīna Gupalo, autosportists Andris Dambis, žurnālists Uģis Joksts, modele Māra Sleja un daudzi citi.

Vides Filmu studija dzīvesstila pieredzes apmaiņas kampaņu “Es daru tā!” īsteno ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu.

Informāciju sagatavoja: Sandra Baltruka, “Baltic Communication Partners”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.