Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenietis Gatis Jurjāns aicina uz “Medus dienu dravā”

Medus diena dravā notiek katru gadu septembra otrajā sestdienā, kad biškopji no visiem Latvijas novadiem savās dravās aicina ikvienu apmeklētāju. Mūspusē apmeklēt savu dravu piedāvā Gatis Jurjāns no Smiltenes pagasta “Sijēriem”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad “Medus diena dravā” notiks 9. septembrī un norisināsies ar devīzi “Dabas spēks karotē medus” pavisam 14 vietās Latvijā, kur pasākuma apmeklētājiem būs iespēja bez maksas iepazīt dažādas medus garšas un medus lietošanas veidus, kā arī citus biškopības produktus. Tā būs arī lieliska iespēja aizraujoši pavadīt laiku ar ģimeni un draugiem, lai iepazītu medus bišu nozīmi dabā un biškopja arodu.

“Šajā pasākumā piedalīšos pirmo gadu, bet esmu dzirdējis pozitīvas atsauksmes par to no citiem biškopjiem. Esmu viennozīmīgi par šādiem pasākumiem, vienīgi šobrīd interese ir niecīga, jo pieteikumus vēl neesmu saņēmis, kaut gan līdz pasākuma dienai vairs nav atlicis daudz laika,” pirmdienas rītā “Ziemeļlatvijai” norāda G. Jurjāns.

Viņš atklāj, ka, viesojoties “Sijēros”, ikvienam būs iespēja gūt zināšanas par bitēm, biškopja profesijas noslēpumiem, dažādiem medus veidiem, uzzināt, kā rodas medus, degustēt gardo medu un citus biškopības produktus. “Pasākuma “Medus diena dravā” ideja ir pavisam vienkārša – varbūt kādam ir interese redzēt, gūt ieskatu, kā ir būt klāt visos biškopības procesos, tad šī ir tā iespēja to izdarīt. Noteikti dosimies dravā pie bitēm palūkoties, kā viņām klājas septembra pirmajā pusē. Parādīšu praksē, kādi rudens darbi vēl notiek bišu dravā, piemēram, tie ir lieko rāmīšu izņemšana, bišu piebarošana. Iepazīstināšu ar biškopības inventāru, kāds ir manā rīcībā. Neizpaliks medus degustēšana, jauka laika pavadīšana, atpūta pie dabas,” par iecerēto pasākumu stāsta Gatis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

G. Jurjānam ikdienā ir pavisam cita nodarbošanās, kas saistīta ar militāro jomu, biškopība ir savam priekam un azartam. Ar biškopību viņš sācis nodarboties pirms gada. Šobrīd viņam ir 25 bišu saimes, stropi izvietoti vecvecāku īpašumā pāris kilometru aiz Smiltenes.

“Viss aizsākās ar to, ka pašam radās interese pievērsties biškopībai, jo ģimenē gana daudz patērējam medu. Gribējās, lai mājās vienmēr būtu savs medus, un radās interese pašam pie tā tikt. Pieteicos biškopju kursos Valmierā, tur apguvu pamatzināšanas un paralēli sāku darboties praksē, uzreiz sagādājot pirmos piecus bišu stropus. Protams, apzinos, ka vēl ir daudz jāmācās, jo netradicionālā lauksaimniecība, tieši tāpat kā klasiskā lauksaimniecība, strauji attīstās, attiecīgi rosinot iet līdzi laikam un krāt arvien jaunas zināšanas. Tā, piemēram, vēl bez medus ievācu arī propolisu un nākotnē plānoju pievērsties bišu maizes ražošanai,” papildina G. Jurjāns un dara zināmu, ka viņam šogad bijis ļoti labs medus ienesums, atliek vien domāt par tā realizāciju. Galvenokārt visa produkcija nonāk pie savējiem – radiem, draugiem un paziņām. Kaut kā īpaši kategorizēts medus netiek, tas viss ir dažādu ziedu medus.

G. Jurjāns aktīvi piedalās arī citos Latvijas Biškopības biedrības rīkotajos pasākumos, tostarp šogad piedalījies “Biškopju vasaras saietā 2023”, kas norisinājās Mārupes novadā, pulcējot gan biškopjus, gan citus pasākuma apmeklētājus no visas Latvijas. “Tā arī bija ļoti vērtīga pieredze. Turklāt medus no manas dravas tika ļoti labi novērtēts konkursā, vien dažus punktus atpaliku no garšīgākā medus nominācijā tumšais medus pirmās vietas titula ieguvēja. Tas nozīmē, ka ir uz ko tiekties un ir motivācija turpināt iesākto,” uzsver biškopis.

Pasākumu “Medus diena dravā” Latvijas Biškopības biedrība organizē jau 11. gadu, iespējams, kāds jau būs to apmeklējis. Jāpiemin, ka atrast sev piemērotāko pasākuma vietu un pieteikties apmeklējumam var, aizpildot veidlapu mājaslapā medus.lv, noderīgu informāciju par pasākumu var aplūkot medus.lv sociālajos tīklos “Facebook” un “Instagram”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.