Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Tēva dienā durvis apmeklētājiem vēra Valkas depo

Atzīmējot Tēva dienu, aizvadītajā svētdienā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona pārvaldes Valkas daļas depo valdīja liela rosība. Tur ugunsdzēsēji glābēji un visi tie, kas sirdī glābēji, Tēva dienu atzīmēja ar kopīgu pasākumu, kurš gan vecākiem, gan bērniem lika aizdomājoties par drošību mājā, skolā un automašīnā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz Valkas depo Tēva dienā bija devusies Anastasija Pētersone ar ģimeni. Kā viņas, tā arī citas ģimenes priecājās par iespēju iepazīties ar ugunsdzēsēju glābēju profesiju – apskatīt VUGD tehniku, izmēģināt, cik sver ekipējums un cik ilgā laikā var uzģērbt aizsargtērpu.

Bērnu sejās pavīdēja nerimstoši smaidi, tiklīdz viņiem bija iespēja pašiem iekāpt ugunsdzēsēju glābēju automašīnās.

“Tēva diena noteikti ir svētki, ko vajag atzīmēt. To arī parasti cenšamies darīt. Vienīgi šodien tētim jāstrādā, tāpēc nav iespējas mums pievienoties, noteikt viņam arī ļoti patiktu. Patiesībā sen esam vēlējušies apmeklēt šādu pasākumu, apskatīt ugunsdzēsēju mašīnas un ekipējumu. Man pašai ir interesanti, kur nu vēl bērniem. Viņi ir sajūsmā par redzēto, visu laiku smaida un priecājas. Tas pasaka to, ka pasākums ir izdevies. Paši ugunsdzēsēji glābēji ir tik atsaucīgi – visu pastāsta, parāda, kā darbojas. Bērniem tas ir milzīgs piedzīvojums, vakarā būs ko stāstīt tētim,” atklāj A. Pētersone un piebilst, ka pēc šāda rosīga un emocijām bagāta pasākumam bērniem pat ir mainījušās domas par izsapņoto nākotnes profesiju. “Tētis ir celtnieks, līdz šim arī puikas gribēja kļūt par celtniekiem, tagad visi vēlas kļūt ugunsdzēsēji,” atklāj Anastasija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valcēnieti pasākumā pavadīja viņas brālis Jānis Pētersons ar dēlu Robertu. “Diena ir izdevusies. Šī ir viena no retajām reizēm, kad to varu pavadīt kopā ar dēlu, turklāt tik aizraujošā pasākumā. Dēls mācās 3. klasē. Viņu šīs lietas interesē. Ugunsdzēsējiem uzdevām daudz jautājumu, saņēmām izsmeļošas atbildes, kā strādāt ar šādām automašīnām. Viens ir redzēt, kā pa ielu garām aizbrauc ugunsdzēsības auto, bet pavisam kas cits – iekāpt mašīnā pie stūres,” atklāj Jānis.

Uz pasākumu bija ieradušies ne tikai valcēnieši. “Ziemeļlatvija” aprunājās arī ar kādu ģimeni no Rīgas puses, kuri nedēļas nogalē bija ieradušies Valkā, kur apciemoja savu mammu un omīti. “Tēva diena ir izdevusies. Jauks pasākums, ko ģimenēm pavadīt kopā. Bija interesanti arī pašiem. Piemēram, pielaikojot ugunsdzēsēju tērpu, ko viņiem nākas vilkt mugurā, ir skaidrs, ka tas ir ļoti smags. Protams, ka tagad ir lielāka izpratne par ugunsdzēsēju darbu ikdienā,” atzina Ieva, kura uz VUGD pasākumu bija ieradusies ar ģimeni kuplā pulkā.

Daļa apmeklētāju nebija gaidījuši, ka Valkas depo ir tik liels, ar dažādām telpām, kas pielāgotas kā darbinieku fiziskās sagatavotības treniņiem, tā atpūtai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā atzina VUGD Valkas daļas darbinieki, šis bija ļoti plaši apmeklēts pasākums, kas, pēc viņi aplēsēm, ir pulcējis ap simts interesentu. “Cilvēki nāca daudz. Vieni devās prom, citi nāca klāt. Esam patīkami pārsteigti par tik kupli apmeklētu pasākumu. Nāca ne tikai tēvi ar bērniem, bet arī ļoti daudzi, kur abi vecāki kopā, kā arī vecvecāki. Manuprāt, tas ir jauki, ka ģimenēm ir šāda iespēja pavadīt laiku kopā ar bērniem. Pasākumam mums bija atvēlētas četras stundas, apmeklētāju netrūka ne brīdi. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests bieži vien rīko atvērto durvju dienas un citus pasākumus, piemēram, Ēnu dienā, kur iepazīstinām ar ugunsdzēsēju glābēju darbu, atgādinām par ugunsdrošību, taču šāds pasākums, kas tika rīkots par godu Tēva dienai, Valkā un arī Cēsīs notika pirmoreiz. Savukārt ikdienā nereti tiek organizētas arī bērnudārzu grupiņu vai jaunāko klašu skolēnu vizītes iepazīstināšanai ar depo,” norāda VUGD Vidzemes reģiona pārvaldes Valkas daļas vada komandieris Juris Daņilovs, kura bērni, lai gan ikdienā jau daudzreiz viesojušies Valkas depo, arī Tēva dienā bija klāt, tādējādi neierastā atmosfērā pavadot laiku kopā ar savu tēti.

Par viesošanos Valkas depo katrs atnācējs saņēma simboliskas piemiņas veltes, kā arī izzinošus bukletus, kuros ir atgādinoša informācija par ugunsdrošību mājās.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.