Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pirmā auto meklējumi? 5 fakti, ko der zināt izvēloties!

Kad nokārtots braukšanas eksāmens un iegūta autovadītāja apliecība, ir pienācis laiks iegādāties savu pirmo auto! Pirmā auto iegāde ir liels notikums, kas var prasīt daudz laika, jo nepieciešams rūpīgi izvērtēt dažādus variantus. Pirmais auto ietekmē visu tālāko auto vadīšanas pieredzi, tādēļ izvēles procesā nevajadzētu ļauties emocijām – lūk,  5 fakti, ko der zināt, izvēloties pirmo auto!

Ar auto iegādi izmaksas nebeidzas

Mūsdienās cilvēkiem ir ļoti svarīgs statuss, līdz ar to bieži tiek iegādāts auto, kuru patiesībā cilvēks nemaz nevar atļauties. Ņemiet vērā – ar auto iegādi izmaksas nebeidzas, tādēļ sākumā vajadzētu vismaz aptuveni izvērtēt, cik lielas izmaksas konkrētais auto prasīs mēnesī un tikai tad pieņemt lēmumu par auto iegādi! Degviela, transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis, apdrošināšana, autostāvvieta, remonti, regulārās apkopes, ikgadējā tehniskā apskate… Īpaši svarīgi pievērst uzmanību auto degvielas patēriņam, kā arī detaļu cenai!

Praktiskums pirmajā vietā

Iegādājoties pirmo auto, skaidri jādefinē tā izmantošanas mērķis. Ja auto paredzēts lietot pilsētā, nelieliem ikdienas pārbraucieniem, tad piemērotāks būs neliels auto ar lielu manevrēšanas spēju, savukārt, ja auto paredzēts lietot ārpus pilsētas, gariem darba braucieniem, tad piemērotāks būs ietilpīgs auto ar paaugstinātu klīrensu. Apdomājiet arī iespējamo pasažieru skaitu! Ja ģimenē ir mazi bērni un/vai dzīvnieki, noteikti vajadzētu izvēlēties auto ar ādas salonu. Atcerieties – jo vairāk un modernākas funkcijas, jo dārgāks ir auto. Ja ikdienā izmantojat vien pāris standarta auto funkcijas, nav nepieciešams pārmaksāt!

Izskats var maldināt

Reālajā dzīvē auto vienmēr izskatās citādāk nekā sludinājuma attēlos, turklāt mūsdienās diemžēl netrūkst negodprātīgu pārdevēju, kas piedāvā iegādāties auto ar slēptajiem defektiem. Ja auto brauc, tas nenozīmē, ka auto kalpos uzticami! Iegādājoties pirmo auto, jābūt īpaši vērīgam un uzmanīgam – jāapskata ne tikai auto virsbūve, bet arī salons, īpaši brīdinājuma lampiņas auto panelī un nobraukums, kā arī motortelpa. Par laimi, mūsdienās teju visu svarīgāko informāciju par auto iespējams atrast internetā!

Izvēloties pirmo auto, vajadzētu veikt ne tikai patstāvīgu auto vizuālo un tehnisko pārbaudi, bet arī apskatīt auto vēsturi. To var izdarīt bezmaksas resursos, piemēram, CSDD sadaļā ‘’tehniskās apskates dati’’, kā arī maksas resursos, piemēram, AutoDNA. Ja neesat drošs par savām spējām novērtēt auto, lieliska ideja ir nogādāt to uzticamā auto servisā, kur tiks veikta auto diagnostika – lai arī tas ir maksas pakalpojums, tas var ietaupīt ievērojamu naudas summu un galvassāpes, kas radīsies gadījumā, ja atklāsies, ka auto nepieciešams vērienīgs remonts.

Vīzija ne vienmēr atbilst realitātei

Lai arī vairumā gadījumu jaunajam autovadītājam jau ir vīzija par to, kādu auto viņš vēlētos, ieteicams salīdzināt dažādus modeļus un pārdevējus – bieži atklājas, ka realitātē vēlamais auto nemaz neliekas tik ērts, praktisks un vizuāli pievilcīgs. Visērtāk, protams, pirmo auto meklēt internetā – Latvijā populārākais sludinājumu portāls ir ss.com. Tāpat pirmā auto iegādei var izmantot arī ārzemju sludinājumu portālus, kā mobile.de vai autoscout24.com. Ārzemēs bieži iespējams iegūt izdevīgākus darījumus, tomēr tādā gadījumā jārēķinās ar papildu izmaksām, kas saistītas ar auto nogādāšanu Latvijā.

Cenai jābūt atbilstošai prasmēm

Pastāv uzskats, ka ikviena autovadītāja pieredze iedalās 3×3 jeb trīs kritiskos posmos – trešajā dienā, kad iemaņas vēl nav pietiekamas, trešajā mēnesī, kad liekas, ka iemaņas ir labākas nekā patiesībā un trešajā gadā, kad notiek sadursme ar kādu no iepriekš minētajiem. Protams, tas ir tikai joks, tomēr katrā jokā ir daļa patiesības!

Pirmā auto cenai vajadzētu būt atbilstošai autovadītāja prasmēm, tādēļ vairumā gadījumu pirmais auto ir lietots auto. Mūsdienās cenu amplitūda gan lietotām, gan jaunām automašīnām ir ļoti plaša – atkarībā no izvēlētā modeļa, izlaiduma gada un komplektācijas, lietots auto labā tehniskā stāvoklī maksā aptuveni 3000-4000 eiro, savukārt jauns auto maksā, sākot no 10 000 eiro.

Auto pirkšana ir atbildīgs uzdevums, kas pieprasa veltīt ne vien laiku un pūles, bet arī finansiālu ieguldījumu. Autovadītāja apliecības iegūšana ir dārgs process, līdz ar to ne visiem ir iespēja iekrāt pirmajam auto. Ja auto iegādei pietrūkst, iespējams, var palīdzēt naudas kredīts auto iegādei no Ferratum.lv, tomēr atcerieties, ka tās ir nopietnas saistības, kas var radīt slogu finansēm, tādēļ rūpīgi izvērtējiet savas iespējas kredītu godprātīgi atmaksāt!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.