Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kā izvēlēties privātmāju? Pamata padomi un triki

Lielākā daļa cilvēku par savu mājokli izvēlas privātmāju vai kotedžu. Tas rada neatkarību un vienlaikus maksimālu komfortu viesiem. Tāpat daudzi dod priekšroku jau gatavas mājas iegādei, jo celtniecība no nulles daudziem ir liela problēma un ne vienmēr ir vēlme iet visu šo ceļu.

Ir apstākļi, kad mājoklis ir ideāls, bet tas nav pabeigts. Tādā gadījumā māju nodošana ekspluatācijā un pakalpojumu vislabāk pasūtīt pie speciālistiem. Tieši šis process ļaus pieslēgt galvenās komunikācijas: gaismu, ūdeni, elektrību, kanalizāciju un apkuri. Ja objekts nav nodots ekspluatācijā, īpašumtiesības nevar tikt nodotas.

Kā izvēlēties labu māju?

Izvēloties īpašumu kā galveno māju, jums ir jāizlemj par šādiem punktiem:

  1. Fonds. Vizuāli jānovērtē tā stāvoklis, izciļņu vai izspiedumu klātbūtne, kā arī plaisas. Vislabāk ir pieaicināt speciālistus ar atbilstošu aprīkojumu;
  2. Inženiertehniskās sistēmas. Jāpārliecinās, vai ir pieejama visa projekta dokumentācija un ir pieslēgtas atbilstošās sistēmas, tai skaitā elektrība, ūdens apgāde, kanalizācija. Gaisa kondicionēšana un ventilācija nebūs lieka;
  3. Būvmateriāli. Tiem jābūt videi draudzīgiem, uzticamiem un izturīgiem. Īpaša uzmanība jāpievērš iekšējai apdarei, lai pēc vairākiem gadiem nebūtu jāveic remonts. Dabiskā akmens, marmora un ķieģeļu klātbūtne rada atšķirību;
  4. Atrašanās vieta. Izkārtojumam vajadzētu nozīmēt visracionālāko zemes izmantošanu, jābūt pietiekami daudz brīvas vietas vietnes vai zāliena iekārtošanai.

Noteikti ir jāpārbauda dokumenti par māju un jānoskaidro, vai tā ir nodota ekspluatācijā. Tikai pēc tam jūs varat kaulēties un apsvērt iespēju iegādāties nekustamo īpašumu.

Privātmājas priekšrocības

Dzīvoklis jaunbūvē un māja ir praktiski vienāda cena. Viss atkarīgs no tā, kas un kam patīk. Dažiem cilvēkiem patīk neatkarība, savukārt citi neiebilst uz dzīvošanu uz grīdas un pastaigas attālumā no veikaliem, dažādu uzņēmumu pakalpojumiem, kā arī ātra brauciena ar metro vai autobusu.

Ja izmaksas ir vienādas, izkārtojums var nogāzt svarus. Privātmājā ir daudz vairāk iespēju izveidot kaut ko unikālu un neparastu. Nākotnē būs iespējams veikt nelielu rekonstrukciju vai pārtaisīt kādu elementu.

Dzīvoklī vai privātmājā ar komunikācijām problēmām nevajadzētu būt. Gadās, ka mājā ir uzstādīta septiskā tvertne, tāpēc jums ir jānovērtē tās īpašības, struktūra, konfigurācija, kā arī jāanalizē apkopes kvalitāte un vieglums.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.