Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pierobežas rudens gadatirgū Apē būs tirgošanās lustīgā gaisotnē

Jau daudzus gadus Apē pavasarī un rudenī norisinās tradicionālie pierobežas gadatirgi, kas pulcē simtiem tirgotāju un tūkstošiem pircēju gan no Latvijas, gan Igaunijas. Jau šajā svētdienā Apē norisināsies kārtējais Pierobežas rudens gadatirgus. Tirgošanās no pulksten 9 līdz 14, kā ierasts, notiks Avotu, Ganību, Skolas un Stacijas ielās un pilsētas estrādes teritorijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rudens gadatirgus Apē ir neatņemama tradīcija jau 17 gadus. Sākumā tas bija vien ar dažiem tirgotājiem, kas tika uzrunāti un aicināti piedalīties, bet nu tas ir pārvērties par īstām tirgus lustēm, kurās katrs var atrast sev vajadzīgo un satikties ar sen neredzētiem draugiem un paziņām.

Kā stāsta Apes tautas nama vadītāja Ilva Sāre, tradicionālos pierobežas gadatirgus ir iecienījuši ne vien pircēji, bet arī pārdevēji, kuri uz Api brauc gadu no gada un piesakoties izsaka vēlmi tirgoties tajā pašā vietā, kur iepriekš.

“Maksimāli mēģināsim tirgotāju izkārtojumu organizēt tādu, kāds tas bijis iepriekšējos tirgos. Tirgotāju ir daudz, un katru reizi tomēr izkārtojums mazliet mainās, bet, kā ierasts, pārtikas un amatniecības preču tirdzniecības teritorijas būs divās vietās – gan pie bērnudārza, gan pilsētas centrā. Stādi un dārzeņi būs estrādē un parkā, bet rūpniecības preces – Ganību un Avotu ielās,” informē I. Sāre.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tirgus apmeklētāji būs aicināti savus transportlīdzekļus novietot maksimāli tuvu tirgum, izvēloties mazās šķērsielas gan pilsētas centrā, gan pie estrādes teritorijas.

Pēc I. Sāres stāstītā, šoruden sadarbībā ar biedrību “Radošo Ideju centrs”, tiks veidota arī kultūras programma, kas bagātinās un dažādos tirgus dienu Apē.

“Šis gads mums ir dziesmu un deju svētku zīmē, tādēļ dejos Apes vidējās paaudzes deju kopa “Metenis”, senioru deju kopa “Vēlreiz” no Alsviķiem, kapela “Ope”, amatiermākslas kolektīvi no Jaunpiebalgas. Var teikt, ka kolektīvi jauno rudens sezonu iesāks tieši gadatirgū, ar jautriem dančiem un dziesmām priecējot pircējus un pārdevējus. Neiztrūkstoši tirgū muzicēs arī Apes pūtēji, kas tirgum piešķir īpašu noskaņu un šarmu,” akcentē I. Sāre.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncerts pie Apes amatu mājas sāksies pulksten 12.

Kultūras programma tiek atbalstīta pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam projekta “No Hobija uz Biznesu” ietvaros. Pateicoties šim projektam, ikvienam arī būs iespēja radoši darboties Apes amatu mājā, kura apmeklētājiem tirgus dienā būs atvērta no pulksten 11.30.

Jāpiemin, ka tirgū piedalīsies arī projektā iesaistīto pašvaldību Valkas, Valmieras, Balvu, Smiltenes un Ludzas novadu amatnieki un mājražotāji. Varēs nopirkt, piemēram, koka izstrādājumus, produktus no čili, saldumus, ievārījumus, sīrupus, maizi, marinējumus, ziepes, tējas, būs arī tradicionālie amatniecības darbi, adījumi un tamborējumi.

Savukārt dienu pirms Pierobežas gadatirgus, 23. septembrī, projektā partneri Apē aizvadīs izzinošu dienu, diskutējot par to, kā strādāt gudrāk nevis smagāk, iepazīstot šovasar atklāto amatu māju un tiekoties ar amatnieku studijas “Ape” dalībniecēm, pieredzē dalīsies Dana Poļaka, zīmola “Robby dizains” radītāja, iepazīsim zīmola “Zīle” radītājas Aivas Zīles darbus un tiksimies ar biedrības “Radošo Ideju centrs” dalībniecēm.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.