Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Piedāvā jaunu rehabilitācijas kursu pēc ārstēšanās slimnīcā

Sociālās integrācijas valsts aģentūra piedāvā jaunu rehabilitācijas kursu personām, kuras pēc ārstēšanās slimnīcā jau ir izgājušas medicīnisko rehabilitāciju stacionārā vai dienas stacionārā. Būtiski, ka rindas šim rehabilitācijas kursam vēl nav izveidojušās, tāpēc, piesakot pakalpojumu, to var saņemt nekavējoties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rehabilitācijas kurss ir svarīgs, lai ikviena persona pēc ārstēšanās spētu pēc iespējas veiksmīgāk atgriezties darbā un integrēties sabiedrībā, turklāt, lai sasniegtu labākus rezultātus, SIVA iesaka rehabilitāciju uzsākt pēc iespējas ātrāk.

Rehabilitācijas pakalpojums ietver valsts apmaksātu novērtēšanu un individuālā rehabilitācijas plāna sagatavošanu, kam seko konsultācijas un nodarbības grupā vai individuāli ar dažādiem speciālistiem, medicīniskā uzraudzība un aprūpe, ārstnieciskās procedūras, kā arī izglītojoši brīvā laika pavadīšanas pasākumi. Visas rehabilitācijas laikā pacientiem tiek nodrošināta arī izmitināšana, ēdināšana un speciālistu atbalsts.

Sociālās integrācijas valsts aģentūra aicina cilvēkus interesēties par iespējām saņemt pakalpojumu pie ārstējošajiem ārstiem un slimnīcas fizikālās rehabilitācijas medicīnas ārstiem. SIVA jau ir informējusi ārstniecības iestādes par rehabilitācijas pakalpojuma pieejamību, aicinot slimnīcas ārstus informēt pacientus par rehabilitācijas kursa pieejamību un sniegt nosūtījumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd personu atlasi rehabilitācijai veic medicīniskās rehabilitācijas iestādes un ārstējošie ārsti. Pēc medicīniskās rehabilitācijas pabeigšanas personas var pieteikties rehabilitācijas kursam ne vēlāk kā divu mēnešu laikā, iesniedzot dokumentus Sociālajā dienestā. Sociālās integrācijas valsts aģentūra izvērtē iesniegtos dokumentus un piešķir rehabilitācijas pakalpojumu.

SIVA ir labklājības ministra pārraudzībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt cilvēku ar invaliditāti un personu ar funkcionāliem traucējumiem sociālo integrāciju, nodrošināt iespēju saņemt profesionālo rehabilitāciju un iegūt profesionālo vidējo vai pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību.

Informāciju sagatavoja: Santa Glušina, SIVA sabiedrisko attiecību speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.