Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Daudzbērnu ģimeņu svētki Rīgas Zoodārzā

1. maijā uz Daudzbērnu ģimeņu dienu Rīgas Zoodārzā aicina ne tikai Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienība, bet arī Tropu mājā mītošā pundurkalitriksu daudzbērnu saime. Kopā sumināsim “Latvijas Goda ģimene 2024” un “Mūsu vecvecāki – Latvijas lepnums” laureātus – pasākums noritēs no plkst. 11.00 līdz 16.00, turklāt, uzrādot “Goda ģimenes” karti, ieejas biļete zooloģiskajā dārzā pasākuma dienā būs tikai 13 eiro!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau otro gadu Rīgas Zooloģiskajā dārzā notiks Daudzbērnu ģimeņu dienas svinības. Uz galvenās skatuves, kas izvietota zoodārza Piknika laukumā pie Ķīšezera, no plkst. 11.00 uzstāsies vokālā grupa “Karameles”, brīnumus uzburs iluzionists Valdemārs, lieli un mazi varēs sekot līdzi Vinnija Pūka piedzīvojumiem un piedalīties izrādē “Burunduka TV šovs” un līdzdarboties Dziesmu Bingo loto. Plkst. 13.00 visi kopā sumināsim “Latvijas Goda ģimene 2024” un “Mūsu vecvecāki – Latvijas lepnums” laureātus. Savukārt visā zoodārza teritorijā darbosies dažādas izzinošās un radošās darbnīcas, aicinot būt veselam, gudram, izturīgam, stipram, skaistam, mīļam, mierīgam, pacietīgam, veiklam un jautram. Līdzās nopietnām lietām, kā finanšu un veselības pratībām, apmeklētāji varēs gatavot maskas, risināt prāta spēles, gleznot, pārbaudīt savu veiklību un pacietību fiziskās aktivitātēs, kā arī iemūzīnāt mirkli īpašā fotostūrītī. Zoodārza Bērnu laukumā norisināsies “Lupilu” mazuļu rāpošanas čempionāts, kurā piedalīsies paši mazākie zoodārza apmeklētāji.

Bez tam ikviens varēs piedalīties fotoorientēšanās sacensībās. Atšķirībā no citām, šajās uzvarēs nevis ātrākais, bet acīgākais. Tā kā Zooloģiskajā dārzā valda princips – jo lēnāks būsi, jo vairāk ieraudzīsi, tad šis uzdevums būs lielisks pārbaudījums un izaicinājums vērot visu visapkārt un pamanīt. Orientēšanās ceļvedis būs saņemams pasākuma informatīvajā teltī pie Zoodārza ieejas.

Esam sagādājuši īpašu piedāvājumu daudzbērnu ģimenēm – 1. maijā, uzrādot “Goda ģimenes” karti, daudzbērnu ģimenēm ieejas biļetes maksās vien 13 eiro. Bet par apmeklētāju labsajūtu parūpēsies vairāki labi zināmi uzņēmumi, kas speciālā ēdināšanas zonā piedāvās maltīti dažādām gaumēm. Pasākuma programma un iespēja nopirkt Daudzbērnu ģimenes biļeti atrodama https://rigazoo.lv/daudzbernu-gimenu-diena/.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zoodārza Daudzbērnu ģimenes

Par spožu dalību Daudzbērnu ģimeņu pasākumā šogad parūpējušies paši mazākie Rīgas Zooloģiskā dārza pērtiķīši – Austrumu pundurkalitriksi. Šie sprīdi garie primāti aplūkojami Tropu mājā. Jautrajai, darbīgajai un gādīgajai 10 bērnu ģimenei 14. aprīlī pievienojās veseli trīs mazuļi. Tas patiešām ir unikāls notikums, jo šai sugai, tāpat kā daudziem citiem kalitriksiem, dzimst viens līdz divi mazuļi. Savukārt trīs mazuļi ir ļoti liels retums, turklāt parasti šādos gadījumos viens pēcnācējs neizdzīvo. Mūsu pērtiķēnu saimei ir liela pieredze mazuļu audzināšanā – varbūt tādēļ tā lieliski spēj aprūpēt jaunākos trīnīšus. Plašāk par pundurkalitriksiem šeit: https://rigazoo.lv/dzivnieki/austrumu-pundurkalitrikss/.

Bez tam priecājamies par Geldi kalimiko panākumiem, jo arī šajā ģimenē papildinājums – 8. martā dzimis mazulis. Lai arī viens, kas ir ierasti šai kalimiko sugai, tomēr ļoti gaidīts pēcnācējs. Šī suga ir ierakstīta Pasaules

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sarkanajā grāmatā, kā jutīga suga (Vulnerable), kā arī piedalāmies starptautiskā Geldi kalimiko turēšanas un vairošanas Eiropas programmā EEP. Arī šis mazulis, melns kā ogle, šobrīd par vislabāko un drošāko vietu atzīst kāda pieaugušā ģimenes locekļa muguru. Saime aplūkojama Ķenguru mājā. Plašāk par Geldi kalimiko šeit: https://rigazoo.lv/dzivnieki/geldi-kalimiko/.

Dabā kalitriksi sastopami Dienvidamerikā un dzīvo ģimenes grupā. Tajā uzturas abi vecāki kopā ar saviem iepriekšējo metienu pēcnācējiem. Visai drīz pēc piedzimšanas mazuļu aprūpi un nēsāšanu atdod tēviņa ziņā. Nedaudz vēlāk pēcnācēju aprūpē iesaistās arī vecākie brāļi un māsas.

Laipni aicināti Daudzbērnu ģimeņu dienā Zoodārzā!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.