Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pacientu portālam eVeselībasPunkts – 300 tūkstoši lietotāju

Foto: pixabay.com

Bezmaksas elektroniska medicīnas karte un pierakstu izveides vieta iedzīvotāju ērtībām, ko izmanto jau vairāk nekā 300 tūkstoši lietotāji, tostarp ārsti un medicīnas speciālisti.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Reģistrējoties portālā, Latvijas iedzīvotāji iegūst iespēju paši tiešsaistē pierakstīties pie ārstniecības speciālistiem un veikt pierakstus uz medicīniskajiem izmeklējumiem, kā arī procedūrām vairāk nekā 60 iestādēs visā Latvijā. Pieprasītākie speciālisti portālā ir ķirurgi, neirologi, oftalmologi, otolaringologi, ginekologi, trumatologi, ortopēdi, magnētiskās rezonanses speciālisti, kā arī pediatri. Portālā var atrast sev vēlamos pieraksta laikus arī pie logopēda, psihoterapeita un zobārsta, kā arī pieteikties tādiem pakalpojumiem, kā ārstnieciskā pēdu aprūpe, ārstnieciskā masāža un daudziem citiem. Portālā eVeselībasPunkts katrs lietotājs var viegli izveidot arī savu ārstu sarakstu, kas dod iespēju ātri pārredzēt ārstu pierakstus, kurus apmeklē biežāk, lai vajadzības gadījumā ērti izvēlētos konkrēto speciālistu. Atrodot nepieciešamo speciālistu vai pakalpojumu, ir iespējams redzēt tuvāko brīvo pieraksta laiku, pat ja tas ir tikai pēc diviem mēnešiem. Kā arī uzreiz redzams, vai vizīte ir maksas vai valsts apmaksāta, kam papildus vēl nepieciešams ģimenes ārsta nosūtījums. Portālā eVeselībasPunkts iespējams pierakstīties arī uz attālinātajām vizītēm. Lietotāju ērtībai, attālinātā saruna starp pacientu un ārstu notiek pašā portālā, līdz ar to sarunas nodrošināšanai nav nepieciešams izmantot citu platformu.

Dace Vintere, eVeselibasPunkts vadītāja: “Esam izstrādājuši arī īpašu  funkcionalitāti mobilajām ierīcēm, kas sniedz iespēju veikt zvanu uz ārkārtas tālruni 113, vienlaicīgi nododot tūlītējus zvanītāja atrašanās vietas datus (GPS koordinātes) un pamatinformāciju par zvanītāju Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) dispečeriem. Portālā ir iespējams izgūt arī vairāku laboratoriju izmeklējumu rezultātus, kā arī augšupielādējot, lietotājs var uzkrāt citus ārstniecības dokumentus, veidojot savu slimības vēstures arhīvu vienā un ērti pieejamā vietā. Nākotnē plānojam portālu eVeselībasPunkts padarīt lietotājiem vēl ērtāku, gan dodot iespēju portālā ieraudzīt par sevi, pēc iespējas, pilnīgākus medicīniskos datus, gan piedāvājot iespēju pieslēgt automātisku atgādinājumu par konkrētā speciālista vai valsts apmaksātas vizītes laika pieejamību, SMS atgādinājuma nosūtīšanu un citus rīkus, kas atvieglos portāla lietotāju ikdienu. Jau tagad, saņemot informāciju par veikto pierakstu e-pastā, tam ir pievienots kalendāra ieraksts un Google, kā arī citu elektronisko kalendāru lietotāji to var ērti saglabāt savā dienas plānotājā”.

Portāls eVeselībasPunkts strādā sasaistē ar medicīnas darbinieku IT sistēmām, kas nodrošina sinhronizāciju un ļauj būt drošiem par brīvo laiku pieejamību. Šī sistēma ietaupa pacienta laiku – nav jādodas uz ārstniecības iestādes reģistratūru klātienē vai jāgaida, cenšoties to sazvanīt. Esam radījuši arī maksas tālruņa numuru 8998, kas dod iespēju, ar viena zvana palīdzību, ātri un ērti pierakstīties pie mūsu piedāvātajiem speciālistiem pa tālruni. Ar šī numura palīdzību portālu eVeselībasPunkts izmanto ne tikai Latvijas iedzīvotāji, bet arī iebraucēji no Ukrainas un citām Eiropas valstīm, ASV, Austrālijas un pat dažādām Āfrikas valstīm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Starp portāla sadarbības partneriem ir Veselības centru apvienība, Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca un citas medicīnas iestādes visā Latvijā. Lepojamies, ka tajās tiek piedāvāts plašs pakalpojumu klāsts un speciālisti. Pacientu portālā visvairāk pierakstus veic Latvijas lielo pilsētu iedzīvotāji vecumā no 25 līdz 45 gadiem, kas, acīmredzot, īpaši novērtē elektroniskā pieraksta priekšrocības.

Lietotne ir pieejama bez maksas “Apple AppStore” un “Google Play Store” veikalos, kā arī tai ir ērti pieslēgties, izmantojot savu interneta pārlūku.

Informāciju sagatavoja: Anda Podziņa, sabiedrisko attiecību projektu vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.